Cingrovu ulici čekají brzké opravy. Na Frýdek - Místek pojedou řidiči objížďkami

2/6 2022

Už tuto sobotu začnou Ostravské komunikace opravovat Cingrovu ulici, v blízkosti městského centra. Ve směru do Frýdku - Místku tak dojde k jejímu naprostému uzavření. Směrem do Ostravy zůstane průjezdná. Jezdit se však bude jen po jedné její polovině.

Cingrova ulice opravy skutečně potřebuje. Foto: Ostravské komunikace a.s.

Z Ostravy povedou na Frýdek-Místek tři objízdné trasy tak, aby měli motoristé různé možnosti. Jestliže řidič mine první značení objížďky, bude mít ještě další dvě příležitosti.. Z Hornopolní ulice, kolem Městské nemocnice na Fifejdách a dále na Senovážnou ulici by se ale řidiči měli vydávat jen výjimečně. Tato trasa je totiž primárně určena pro složky integrovaného záchranného systému

Auta nad  tři a půl tuny by měla využít  vnějších objízdných tras, vedoucích přes úseky dálnice D1.

Uzavírku na Cingrově ulici bude objíždět rovněž hromadná autobusová doprava včetně příměstských spojů. Z pohledu cestujících se však nic nemění, protože na daných místech nestojí žádné zastávky, které by musely být přemístěny.

U všech objízdných i zásobovacích tras silničáři zajistí jejich viditelné značení.

V Cingrově ulici dojde k frézovat povrchu, revizím kanalizačních šachet a vodovodních šoupáků. Ostravské komunikace poté strojně očistí podklad vozovky, provedou spojovací – penetrační postřik s instalací geomříže a poté položí vrstvu živičné směsi. Vše by mělo být hotovo do 8. června.

Ostravské komunikace v těchto dnech dokončují ještě opravu sjezdu z kruhového objezdu nad Mariánskohorskou ve směru na Porubu a Příbor. S tou chtějí skončit do 5. června večer.