Budoucí sloučená městská nemocnice hledá ředitele

19/5 2011

Na dubnovém zasedání schválilo zastupitelstvo města sloučení Městské záchranné služby Ostrava, příspěvková organizace, s Městskou nemocnicí Ostrava, příspěvková organizace, a to k 1. červenci letošního roku. Rada města proto vyhlásila 17. května výběrové řízení na obsazení funkce ředitele Městské nemocnice Ostrava. Nový ředitel by měl nastoupit do funkce v den sloučení obou institucí, tedy 1. července 2011.

Budoucí sloučená městská nemocnice hledá ředitele

Požadavky na uchazeče pro takto zodpovědnou funkci budou velmi náročné. Především se musí jednat o kvalitní osobnost, která kromě vysokoškolského vzdělání musí mít praxi ve vedoucí funkci min. 5 let, odpovědnost, organizační a řídící předpoklady, znalosti z oblasti managementu, koncepční myšlení, výborné komunikační dovednosti, schopnost motivovat zaměstnance, musí se dobře orientovat v oblasti zdravotnictví, mít znalost problematiky příspěvkové organizace a další předpoklady. Výhodou bude praxe uchazeče v zařízení obdobného typu.

Termín pro odevzdání přihlášek je 3. červen 2011. Poté zasedne devítičlenná výběrová komise, jejímiž členy jsou primátor města Petr Kajnar, všichni náměstci primátora, zástupce České lékařské komory a zástupce odborové organizace Městské nemocnice Ostrava. Po výběru úspěšného kandidáta bude nový ředitel sloučeného zařízení jmenován do funkce radou města 21. června 2011.

Text inzerátu výběrového řízení je zveřejněn na webových stránkách a na úřední desce statutárního města Ostravy.