Bronzový Synek v olympijském parku

17/8 2016

Držitel bronzové medaile z letních olympijských her v Riu de Janeiru Ondřej Synek byl 16. srpna hlavním tahákem večerního programu v Olympijském parku na ostravské Černé louce. Úspěšného veslaře přivítali nadšení fanoušci, slavní medailisté a olympionici z našeho regionu a řada čestných hostů.

Bronzový Synek v olympijském parku

Bronzový medailista z Ria veslař Ondřej Synek zdraví ostravské fanoušky. Foto: J. Zerzoň

V sobotu 13. srpna nastupoval Ondřej Synek, držitel olympijského stříbra z Pekingu 2008 a Londýna 2012, k finálovému závodu ve skifu jako jeden z hlavních favoritů. V dramatickém souboji nakonec podlehl vítěznému Novozélanďanovi Drysdalemu a druhému Chorvatu Martinovi. Do své sbírky tak přidal třetí olympijský kov.

Hned po návratu z Brazílie s první skupinou českých medailistů a dalších účastníků OH se v úterý vydal vrtulníkem do Olympijského parku na Lipně a večer stihl osobně pozdravit věrné ostravské fanoušky. Na pódiu se s bronzovým veslařem, kterého doprovázel předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, objevili například olympijský vítěz z Moskvy 1980 fotbalista Jaroslav Netolička, jeho manželka Taťána, vicemistryně světa v atletice, stříbrná medailistka z Tokia 1964 sportovní gymnastka Adolfina Tačová, mořeplavec Richard Konkolski a také představitelé partnerů olympijského parku krajský hejtman Miroslav Novák a primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Ondřej Synek se s diváky podělil o své dojmy z olympiády, podepsal se sběratelům autogramů a odpověděl na řadu dotazů včetně směřování své další sportovní kariéry. Fanoušky, které samozřejmě nejvíce zajímalo, zda bude startovat za čtyři roky na OH v Tokiu, ujistil, že jeho cílem je doplnění sbírky medailí o zlato.

O programu v Olympijském parku v Ostravě, který vyvrcholí poslední den her v Riu v neděli 21. srpna se více dozvíte na www.olympijskeparky.cz.