Bezpečnější nakupování a parkování na Vánoce

12/12 2018

V rámci projektu Bezpečnější Ostrava budou před Vánocemi probíhat informační akce Bezpečnější nakupování a parkování. Na akcích budou spolupracovat obchodní centra, příslušníci Policie ČR Ostrava, strážníci Městské policie Ostrava, Asistenti prevence kriminality, absolventi projektu Senior – posel prevence a Magistrát města Ostravy.

Bezpečnější nakupování a parkování na Vánoce

Nenechávejte nákupní košíky bez dozoru. Foto: archiv MMO.

Policisté a strážníci budou seznamovat zákazníky se zásadami bezpečného chování v prodejnách i na parkovištích. Na místech s velkou kumulací osob totiž může okradení proběhnout bez povšimnutí.

Zásady bezpečného chování v prostorách nákupního centra:

• Nenoste všechny cennosti na jednom místě, například v kabelce. Přijdete o kabelku = přijdete o vše.
• Rozdělte si finance na dvě části, každou část si uschovejte jinde, mobilní telefon taktéž.
• Časté a osvědčené doporučení je nosit kabelku, která bude lákadlem
a nejpravděpodobnějším cílem zloděje, ale přitom cennosti mít někde jinde při sobě.
• Noste si z domu pouze takový obnos peněz, který budete skutečně potřebovat.

Všímejte si svého okolí a nepomáhejte zlodějům svou nepozorností, neboť osoby, které se dopouštějí krádeží, nejsou rozpoznatelné na první pohled.

bezpečnější ostrava