Běžkyním bude patřit sobotní Ostrava

25/5 2018

Nejmasovější ženský běžecký závod v zemi Český běh žen se v Ostravě uskuteční v sobotu 26. května. Start je stejně jako v loňském roce na Náměstí Biskupa Bruna. Hlavní závody jsou vypsané na 5 a 10 km, pořadatelé ale připravili i kratší vzdálenosti a rodinný běh, který zvládnou i opravdu malé děti.

Běžkyním bude patřit sobotní Ostrava

Start a cíl je na Náměstí biskupa Bruna. Ilustrační snímek: René Stejskal

Letošní ročník Českého běhu žen přináší změny v trasách, novinky v doprovodném programu i více zábavy pro děti. Startovat se bude stejně jako loni z Námětí Biskupa Bruna u obchodního a zábavního centra Fórum Nová Karolina, ale poběží se opačným směrem. Závodnice na trasách 5 a 10 km si vůbec poprvé užijí běh kolem Nové radnice, přes část Komenského sadů a po obou stranách řeky Ostravice. Trasa je přímější a také více v zeleni. Pořadatelé vypsali trasy o délce 2,5 až 10 km, kdo holduje nordic walkingu, může zvolit chůzi s holemi na trati o délce 2,5 kilometru. Součástí akce je rodinný běh, který začíná v 9.30 hodin, a after party na terase. Celým dnem provází Jakub Kohák.

I letos má Český běh žen v Ostravě také charitativní rozměr. Mimo jiné podpoří Společnost pro ranou péči, která pomáhá rodinám s dětmi s handicapem. Zájemci si budou moci vyzkoušet běh potmě i roli traséra.