Beachvolleyballová událost roku se blíží

18/6 2018

Plážový volejbal se letos vrací v podobě turnaje světové série FIVB do České republiky. Mistři světa i olympijští medailisté se představí ve dnech od středy 20. do neděle 24. června v oblasti Dolních Vítkovic. Pod vysokými pecemi je připraveno šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu dominuje centrální kurt s kapacitou 2700 diváků a s velkoplošnou obrazovkou, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program.

Beachvolleyballová událost roku se blíží

Beachvolejbalová akce roku v České republice se bude konat od středy 20. do neděle 24. června v oblasti Dolních Vítkovic.

„Jsem rád, že v Ostravě můžeme přivítat další vrcholný podnik na světové úrovni. Atraktivní spojení plážového volejbalu s netradičními kulisami Dolních Vítkovic budou zcela jistě pro sportovní fanoušky lákadlem, aby si v průběhu turnaje našli cestu do hlediště. Vzhledem k tomu, že do Ostravy míří opravdu ti nejlepší plážoví volejbalisté světa, je určitě čeká mimořádný zážitek,” dodal náměstek primátora města Ostrava Vladimír Cigánek.

V hlavní soutěži se představí 32 mužských a 32 ženských dvojic, mezi nimiž by neměly chybět nejlepší české páry Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová, pár Michala Kvapilová, Kristýna Hoidar Kolocová a mezi muži dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner.

Mezi hvězdy ostravského turnaje budou na mužské straně patřit například úřadující mistři světa z Brazílie Evandro, André (3. ve světovém žebříčku), stejně jako stříbrní z loňského mistrovství světa ve Vídni Clemens Doppler, Alexander Horst (9.).

V ženské části se můžeme těšit hned na dva české páry, patřící do světové desítky. Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou (5.) a Kristýnu Hoidar Kolocovou s Michalou Kvapilovou (9.) na turnaji v řadách favoritek doplní aktuální světové jedničky Melissa Humanaová-Paredesová, Sarah Pavanová z Kanady nebo bronzové medailistky z mistrovství Evropy 2017 Němky Julia Sudeová, Chantal Laboureurová (2.).

Úvodní část turnaje (středa - pátek) budou moct fanoušci zhlédnout zdarma, ceny vstupenek na víkendová klání se pohybují od 100 do 200 Kč (dle termínu nákupu), k dispozici je také permanentní vstupenka na oba víkendové dny - v nejlevnější variantě v hodnotě 200 Kč. V sobotu se platí za vstup do areálu, v neděli je vstup do areálu zdarma a platí se za vstup na centrální kurt, kde se odehraje osm posledních zápasů (semifinále a další). Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz).

Program turnaje:

Středa 20. 6. = kvalifikace (vstup zdarma)

Čtvrtek 21. 6. = pool play (vstup zdarma)

Pátek 22. 6. = pool play & play-off (vstup zdarma)

Sobota 23. 6. = play-off – osmifinále, čtvrtfinále (vstupenka do celého areálu, fanzóny, centrálního kurtu a kurtu č. 2)

Neděle 24. 6. = play-off – semifinále, o 3. místo, finále (vstupenka na tribuny centrálního kurtu, omezená kapacita)

Oficiální web s podrobnostmi k turnaji najdete ZDE, konkrétní účastníky v mužském turnaji pak ZDE, v ženském turnaji ZDE.