Akce Týdne zdraví jdou do finále

16/6 2017

Týden zdraví, který pořádá město Ostrava v návaznosti na 6. ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace, vrcholí v těchto dnech. Nepropásněte možnost užít si pestrý víkend. Čeká vás prohlídka laboratoří měřících kvalitu vody, tři výjezdová centra hasičského záchranného sboru zvou k návštěvě a prohlídce techniky, v neděli se koná komentovaná cyklistická vyjížďka ostravskými parky.

Akce Týdne zdraví jdou do finále

Zájemci si v sobotu prohlédnou mimo jiných i areál hipologie se stájemi pro 14 koní, jezdeckou halou, kruhovým trenažérem a výběhem pro koně. Foto: archiv MMO

Užijte si víkend s akcemi Týdne zdraví. Zájemci mohou navštívit v pátek 16. června v 14 a 15 hodin Vodohospodářský dispečink a laboratoře ve Varenské ulici 49 a dozvědět se zajímavosti o měření kvality vody.

V sobotu 17. června od 9 do 16 hodin zvou k návštěvě tři integrovaná výjezdová centra hasičského záchranného sboru. Co všechno uvidíte?

Integrované výjezdové centrum Ostrava-Jih v Kaminského ulici představí mobilní zásahovou techniku a své prostory. Na stanici slouží příslušníci, kteří jsou členy speciálního týmu WASAR (Water Search And Rescue), předurčeného pro záchranu a práci na vodní hladině s možností nasazení v rámci mezinárodních záchranných operací. Uvidíte vybavení hasičského záchranného sboru pro práci na vodě – lodní kontejner. Děti jistě zaujme nejen hasičská technika, ale i areál hipologie (stáje pro 14 koní, jezdecká hala, kruhový trenažér, kolbiště a výběh pro koně) a areál kynologie (kotce pro 18 psů a areál pro jejich výcvik) Městské policie Ostrava. Zdravotnická záchranná služba MSK umožní prohlídku svého zázemí a mobilní techniky, spatříte i sanitní vůz pro zásah u vysoce nakažlivé nemoci.

Jednotka Integrovaného výjezdové centrum Ostrava-Poruba v Martinovské ulici se specializuje na práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Prezentován bude lezecký automobil a technické prostředky pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Část příslušníků jednotky je i součástí speciálního odřadu pro vyhledávání a záchranu osob ze zřícených budov USAR – Urban Search and Rescue. Součástí prohlídky jsou samozřejmě jak prostory centra a tak hasičská technika.

Integrované výjezdové centrum Ostrava- Zábřeh ve Výškovické ulici u Avion Shopping Parku připravilo přehlídku mobilní techniky a prohlídku prostor. Jednotka se specializuje na nejsložitější technické zásahy a zásahy spojené s únikem nebezpečných látek. Příslušníci jednotky tvoří personální základnu pro speciální odřady, kterými jsou vyhledávání a záchrana osob ze zřícených budov, velkokapacitní čerpání při záplavách a řešení rozsáhlých výpadků elektrické energie.

Sportovním nadšencům je určena nedělní komentovaná cyklovyjížďka Ostravskými parky na kole. Sraz je 18. června v 10 hodin u Nové radnice. Cílem je Landek. Nezapomeňte vlastní kolo a předem si rezervujte místo na webových stránkách https://tydenzdravi.ostrava.cz/, kde najdete i přehled všech akcí. Vstup na všechny akce je zdarma.