V neděli startuje akce Nech auto doma!

16. 12. 2016. Ať už jezdíme autem, na kole, městskou hromadnou dopravou nebo chodíme pěšky, volba je vždy na každém z nás.

Každodenním rozhodováním o tom, jaký způsob přepravy zvolíme, ovlivňujeme zdraví své a svých blízkých, kvalitu ovzduší, které dýcháme i naplněnost vlastní peněženky. Jaké jsou výhody či nevýhody jednotlivých dopravních prostředků? Proč dát přednost raději tramvaji před automobilem? I na tyto otázky chce odpovědět aktuálně běžící projekt Zdravě po Ostravě. V neděli 18. prosince se v Ostravě uskuteční v jeho rámci den s názvem Nech auto doma! Akce potrvá od 10 do 18 hodin a má motivovat občany k využívání jiných způsobů dopravy, než je osobní automobil.

Do ulic města budou vyslány tři dvoučlenné skupiny hostesek, které budou rozdávat informační letáky k čisté mobilitě a drobný dárek. Hlídky budou plnit roli „pozitivního“ postoje k čisté dopravě, např. pro cestující ve vozidlech MHD a stejně tak i postoje „negativního“ v případě setkání se s řidičem automobilu (např. při vystupování na parkovišti). Budou se orientovat na předem vytipovaná místa s výskytem cestujících MHD a řidičů osobních automobilů (zastávky MHD, parkoviště).  Dále se také bude „hlídka“ pohybovat po centru Ostravy v oblasti Masarykova náměstí, s cílem oslovit co největší skupinu lidí.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

www.mzp.cz
www.sfzp.cz