Ulice Českobratrská v centru Ostravy bude uzavřena

11. 5. 2017. Od soboty 13. května v úseku mezi ulicemi Sokolskou třídou a Nádražní bude ulice Českobratrská uzavřena.

Čeká ji rozsáhlá rekonstrukce, která počítá s opravou inženýrských sítí, včetně vodovodu, kanalizace a plynovodu. Kvůli pracím bude zcela vyloučena automobilová doprava a změnám se nevyhne ani městská hromadná doprava.

Rekonstruována bude také vozovka a chodníky, počítá se s vybudováním nových zastávek městské hromadné dopravy a přechodů pro chodce. V době oprav nebude v obou směrech fungovat zastávka Husův sad, která bude přemístěna na zastávku Konzervatoř. Po rekonstrukci budou zastávky MHD nově posunuty k Husově ulici a bude na ně navazovat přechod pro chodce se světelnou signalizací.

„Předpokládané investiční náklady na modernizaci tohoto úseku hrazené z rozpočtu města jsou 33,5 mil. Kč. S opravami se začne již tento měsíc a hotovo by mělo být na začátku příštího roku. Budeme se ale snažit předání hotové stavby urychlit,“ řekl náměstek primátora Břetislav Riger

Dopravu v Českobratrské ulici čeká několik výluk. Hned první výluka MHD je naplánována na víkend 13. a 14. května. V celé trase budou trolejbusy nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude jezdit odklonem po ulici Nádražní – 30. dubna – Sokolská třída. Bude se pracovat na úpravách trolejového vedení, které bude přeloženo na jednu stranu a trolejbusy tak budou od pondělí 15. května jezdit kyvadlově. Další výluka bude o prázdninách, kdy po Českobratrské nebude MHD jezdit vůbec, místo nich budou jezdit autobusy po objízdných trasách.

Pro automobilovou dopravu platí úplná uzavírka, a to od 13. května až do 31. října s vyznačenými objížďkami. Pro pěší bude provoz zachován. V místě výkopů budou provizorní lávky, stejně tak bude zajištěn i přístup k nemovitostem.