Mladí zahradníci se utkají posedmé o Lipovou ratolest

18. 9. 2014. Od 23. do 25. září budou studenti zahradnických škol z České republiky i zahraničí usilovat o vítězství v soutěži Lipová ratolest 2014, která se koná poprvé v Ostravě.

V areálu parku za poliklinikou MephaCentrum v Ostravě-Porubě, mezi ulicemi Zednickou a Španielovou, se utká o vítězství dvanáct čtyřčlenných družstev zahradnických a zemědělských škol.

Soutěž slavnostně zahájí náměstek primátora pro životní prostředí Dalibor Madej v úterý 23. 9. v 10.30 hodin. Studenty při práci můžete sledovat v dalších dnech od 9 do 17 hodin, závěrečné výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtek 25. září ve 14 hodin.

Každé soutěžící družstvo zrealizuje podle připravené projektové dokumentace soutěžní plochu o rozloze 48 m2. Spojením těchto ploch vznikne nový prostor pro odpočinek obyvatel porubského městského obvodu a města Ostravy.

Přihlášeny jsou: Vyšší odborná škola a střední zemědělská škola Benešov, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl, Česká zahradnická akademie Mělník, Střední zahradnická škola Rajhrad, SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická České Budějovice, Střední odborná škola lesnická a strojírenská Šternberk, Střední škola zahradnická Kopidlno, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť, Střední škola zemědělská Olomouc, host ze Slovenska Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany a dvě družstva Střední zahradnické školy Ostrava.

Sedmý ročník soutěže pro mladé zahradníky pořádají Svaz zakládání a údržby zeleně a statutární město Ostrava.