Vzdušné síly v Ostravě popáté

19/5 2011

V Ostravě se v pátek 29. dubna již popáté koná společenská akce „Vzdušné síly v Ostravě“. V období oslav osvobození Ostravy a ukončení 2. světové války se již stalo tradicí vystoupení vojenského uměleckého souboru pod záštitou velitele vzdušných sil a města Ostravy. Hodinu před polednem byla na radnici přijata delegace pod vedením velitele vzdušných sil brigádního generála Jiřího Vernera.

Vzdušné síly v Ostravě popáté

Vojenský umělecký soubor Ondráš působí v České republice jako jediné profesionální těleso svého druhu. Je tvořen mladými talentovanými umělci, ať již tanečníky, hudebníky či zpěváky. S úspěchem reprezentuje i v zahraničí, kde získal řadu ocenění. Vystoupení tohoto souboru pod záštitou velitele vzdušných sil a města Ostravy se již stalo tradicí . Dopolední vystoupení byla věnována stovkám dětí a žáků z mateřských a základních škol jako výraz vděku městu Ostravě za dlouholetou pohostinnost. Delegace souboru a válečných veteránů byla na radnici přijata primátorem Petrem Kajnarem hodinu před polednem. Přítomen byl nejen velitel vzdušných sil, brigádní generál Jiří Verner a generál ve výslužbě Zdeněk Škarvada s chotí, ale také předseda organizačního výboru akce "Vzdušné síly v Ostravě" major Stanislav Klocek, plukovník ve výslužbě Josef Suk a další hosté. Po návštěvě radnice se všichni odebrali k položení věnců k pomníku letců padlých ve 2. světové válce do sadu Čs. letců.
Vojenský umělecký soubor Ondráš od 18. hodiny vystoupí pro veřejnost a následně se v klubu Kulturního domu Akord uskuteční společenské setkání veteránů 2. světové války, velitele vzdušných sil a dalších hostů.