Vzdušné síly AČR zvou na Ondráše

31/10 2014

Pod záštitou velitele vzdušných sil a primátora města Ostravy se v pátek 31. října koná 8. ročník tradiční akce Vzdušné síly Ostravě. Jeho vyvrcholením bude koncert vojenského folklórního uměleckého souboru Ondráš, který se uskuteční v 18 hodin v Domu kultury Akord v Zábřehu.  Vstup je volný. V poledne zástupce vzdušných sil Armády ČR přijal náměstek primátora Jiří Hrabina.

Vzdušné síly AČR zvou na Ondráše

Náměstek primátora Jiří Hrabina při setkání se zástupci Generálního štábu Armády ČR. Foto: P. Havránek

Plukovníky Generálního štábu Armády ČR Miroslava Jenčíka a Petra Tománka a vrchního nadpraporčíka Generálního štábu Martina Chromce seznámil s ostravskými reáliemi a vývojem města, které se z centra hornictví a těžkého průmyslu systematicky transformuje na centrum vědy a techniky. Milníky na této cestě jsou výstavba vědecko-technologického parku, superpočítačového centra, ale také průmyslových zón, v nichž investoři budují moderní výrobní kapacity, které zaručí lidem práci a městu perspektivu. „Modernizaci přinášejí i projekty, na které lze čerpat peníze z evropských fondů, v jejichž využíváni je Ostrava velmi úspěšná,“ zdůraznil Hrabina.

Po přijetí na radnici zástupci vzdušných sil Armády ČR spolu s náměstkem primátora Jiřím Hrabinou položili věnce k pomníku letců padlých ve II. světové válce v Parku československých letců.  Akce Vzdušné síly Ostravě se koná u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.