Volejbalisté VK Ostrava vybojovali Český pohár

Autor: Vidlička Libor Poslední změna: Čtvrtek 16.02.2012 15:24

Čtvrtek 16.02.2012 15:24

Volejbalisté VK Ostrava se stali potřetí v historii vítězi Českého poháru, když zopakovali triumf z roku 2010. Na neutrální půdě v Mladé Boleslavi nejprve v semifinále zdolali Liberec 3:2, byť už prohrávali 0:2. Ve finále pak stejným poměrem 3:2 porazili České Budějovice. Už jako držitelé druhé nejcennější domácí trofeje nastoupili v Bratislavě ve finále Česko-Slovenského poháru proti místnímu VK Unicef, nad kterým vyhráli 3:0.

Volejbalisté VK Ostrava vybojovali Český pohár

FOTO: Volejbalisté VK Ostrava, vítězové Českého poháru 2012

Jde o první letošní velký týmový sportovní úspěch některého z reprezentantů města Ostravy. Naše gratulace patří týmu ve složení Peter Michalovič, Aleš Správka, Přemysl Kubala, Zdeněk Haník, Robert Mauler, Tomáš Široký, Jan Václavík, Dominik Fořt, Vladimír Sobotka, Adam Záhorský, Petr Štika, trenérovi Zdeňku Šmejkalovi a manažerovi VK Tomáši Zedníkovi.

Statutární město Ostrava je sponzorem VK Ostrava, který čerpá účelovou dotaci z rozpočtu města v rámci podpory vrcholového sportu.