Sportovní setkání zástupců měst V4

3/7 2015

Ve dnech 27.6.-29.6.2015 proběhlo v Košicích tradiční setkání partnerských měst Visegrádské čtyřky. Zástupci Ostravy, Košic, Katovic a Miskolce se utkali v soutěži „Tvrďák", kde na 7km trase při překonávání překážek otestovali svou rychlost, vytrvalost a odolnost.

Sportovní setkání zástupců měst V4

Mužský tým města Ostravy - R. Muroň, J. Gubanec a M. Hiltavský. Snímky OSR.

Soutěž navíc sloužila také k upevnění týmové soudržnosti a posílení důvěry účastníků. Každé ze čtyř partnerských měst vyslalo dva týmy, které soutěžily v profesionální kategorii nebo kategorii fitness. Všichni čeští závodníci dosáhli vynikajících výsledků.
Ostravu reprezentovala dvě tříčlenná družstva ve složení:

Ženy – Ivana Klímková (odbor majetkový), Ing. Ivana Růžičková a Ing. Monika Langerová (odbor veřejných zakázek, externího financování, kap. účastí a sdruženého nákupu).

Muži – Radim Muroň (odbor majetkový), Bc. Jan Gubanec (odbor veřejných zakázek, externího financování, kap. účastí a sdruženého nákupu) a Ing. Martin Hiltavský (odbor strategického rozvoje).

Závodu se celkem zúčastnilo několik set sportovců především ze Slovenska. Přítomnost partnerských měst byla také důležitá kvůli tomu, že rozšířila řady závodících
o zahraniční účastníky, což velmi pozitivně hodnotil primátor Košic Richard Raši,  jelikož město získalo titul Evropské město sportu 2016 a díky tomu se zaměřilo na organizaci moderních sportovních akcí a závodů.
Významnou součástí akce bylo setkání delegací s primátorem města Košice na radnici, který se osobně přivítal s každým hostem. Proběhla prezentace sportovních aktivit v Košicích, zdravice měst a potom se hosté zapsali do městské kroniky. Organizátoři doplnili setkání o prohlídku města a setkání VIP všech čtyř měst.

V příštím roce bude pořádat toto sportovní setkání měst Visegrádské čtyřky město Ostrava.