Senátorem za Ostravu bude Peter Koliba

20/10 2014

Volební obvod číslo 72 se sídlem Ostrava-město bude v Senátu Parlamentu ČR reprezentovat bezpartijní kandidát za hnutí ANO Peter Koliba. Ve druhém kole senátních voleb dostal 52,93 procenta hlasů, kdy pro něj hlasovalo 5913 voličů.

Senátorem za Ostravu bude Peter Koliba

Druhé kolo senátních voleb se konalo ve dnech 17. a 18. října. Foto: J. Zerzoň

Protikandidát Petera Koliby, čtyřiapadesátiletý sociální demokrat a místostarosta Ostravy-Poruby Petr Mihálik získal podporu 47,06 % voličů, tj. 5257 hlasů. Volební účast byla 11,79 %.

Jednašedesátiletý Peter Koliba je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pracoval na porodnických odděleních nemocnic v Nitře a Bratislavě, v roce 1994 se stal přednostou porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava, kterou vedl do roku 2007. Podílel se na vzniku Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která působí od roku 2010. V současné době vede vlastní gynekologickou ambulanci. Je ženatý, má čtyři děti.