Ostravskou časovku zvládli domácí se ctí

29/7 2015

Ostravský cyklotým se činí velmi dobře! Časovku, která se jela se v rámci čtyřdenního non-stop Opel Handy Cyklo Maratonu, zvládl pod 21 minut. V osmičlenném týmu Ostrava!!! hájí barvy města i primátor Tomáš Macura, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová nebo zastupitel Martin Štěpánek.

Ostravskou časovku zvládli domácí se ctí

Ostravský tým v čele s primátorem T. Macurou na startu časovky. Snímky J. Urban

Trasa časovky družstev na 13 km vedla ulicemi Sokolská třída, Muglinovská, Bohumínská a Frýdecká zpět k radnici. Účastnili se vždy čtyři členové týmu. V kategorii osmičlenných družstev byla nejrychlejší Nadace ČEZ za 11 min. 45 sek. Ostravané skončili na 12. místě. Mezi 4člennými družstvy vyhrál HeřMan For Day team za 14 min. 17 sekund.

V rámci charitativního doprovodného programu na Prokešově náměstí jsou výsledky také povzbudivé. Na trenažérech je už "vyšlapáno" zhruba 20 tisíc korun. Každý vyšlapaný kilometr mění město za stokorunu. Peníze předáme Radkovi Naňákovi, který je v současné době v péči Rehabilitačního ústavu v Hrabyni. Až do 18 hodiny mohou zájemci přijít na Prokešovo náměstí a přidat se k těm, kteří chtějí přispět na dobrou věc.