Ostrava!!! vyráží na trať cyklo maratonu

28/7 2015

Pár minut po polední vyrazil dnes na trať čtyřdenního non-stop Opel Handy Cyklo Maratonu osmičlenný tým Ostrava!!!, v jehož řadách nechybí primátor Tomáš Macura, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová nebo zastupitel Martin Štěpánek. Novinkou letošního ročníku akce je Ostravská časovka, při níž se může pobavit i veřejnost.

Ostrava!!! vyráží na trať cyklo maratonu

Start cyklo maratonu se uskutečnil na Václavském náměstí v Praze. Foto: MMO

Časovka se jede ve středu 29. července od 6 do 18 hodin se startem na Prokešově náměstí, kde bude přichystán také doprovodný program pro veřejnost. Trasa časovky povede ulicemi Sokolská třída, Muglinovská, Bohumínská a Frýdecká zpět k radnici. Zúčastní se vždy čtyři členové týmu.

Opel Cyklo Handy Maraton smíšených družstev napříč Českou a Slovenskou republikou startuje v Praze a jeho trasa vede přes Liberec, Pardubice, Dlouhé stráně, Ostravu a dále Žilinu, Košice, Piešťany, Brno, České Budějovice a Teplice. Podmínkou úspěšné účasti je, aby každý člen osmičlenného družstva ujel nejméně 100 km a aby se štafeta do 111 hodin od startu vrátila zpátky do hlavního města ČR.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. V každém družstvu je vždy jeden handicapovaný sportovec (v případě Ostravy!!! jím je téměř nevidomý Tomáš Kráčalík), tým navíc pomůže vozíčkáři, studentu střední školy Radku Naňákovi, který je v současné době v péči Rehabilitačního ústavu v Hrabyni.

Přispět můžete i vy. Stačí, když se v průběhu Ostravské časovky opřete do pedálů stacionárních kol, která budou umístěna na Prokešově náměstí. Každý vyšlapaný kilometr se promění na stokorunu na nákup rehabilitačních pomůcek pro Radka.

Více na www.111hodin.cz, informace také na Facebooku OHCM – Ostrava.