O architektonické soutěže je zájem

23/2 2017

Otevřená architektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci veřejného prostoru Umělecké ulice, která tvoří předprostor před Domem umění a současně slouží jako nástupiště pro tramvajovou zastávku Elektra, odstartovala loni 14. prosince. Termín pro odevzdání návrhů byl stanoven na 15. února 2017. Své práce v této lhůtě odevzdalo 23 soutěžících.

O architektonické soutěže je zájem

Pohled do Umělecké ulice, v pozadí Dům umění. Foto: L. Kaboň

„Jsme potěšeni vysokým zájmem, který rozhodně předčil naše očekávání. V průběhu předchozích dvou měsíců jsme registrovali stovky žádostí o nahlédnutí do podkladů k soutěži,“ glosoval průběh soutěže primátor Tomáš Macura s tím, že podle předpokladu bude vítěz předložen ke schválení už na dubnovém zasedání městského zastupitelstva.

„Po delší době se současné vedení města vrátilo k širšímu využití architektonických soutěží, které umožňují hledání nejlepšího řešení staveb a veřejného prostoru, realizovaných městem. V běhu jsou již také soutěže na proměnu jatek a nám. Msgre Šrámka, a připravuje se  stavba koncertní haly a bytového domu na ulici Kostelní,“ dodal Tomáš Macura.

O vítězi soutěže na rekonstrukci jatek bude rozhodnuto letos v červnu. Soutěž na proměnu náměstí Msgre Šrámka bude v případě potvrzení její regulérnosti Českou komorou architektů vyhlášena v březnu.