Jízdní policisté předvedou své umění

25/8 2015

Už tradičně se poslední srpnovou sobotu 29. 8. od 12.30hodin v zadní části Komenského sadů s přístupem z Hrušovské ulice uskuteční Mezinárodní setkání jízdních policií. Záštitu nad jeho XVIII. ročníkem převzal primátor Tomáš Macura.

Jízdní policisté předvedou své umění

Z Mezinárodního setkání jízdních policií 2014. Foto: J. Urban

Setkání se zúčastní policisté a městští strážníci z Polska, Německa, Maďarska, domácí barvy budou hájit městští policisté z Prahy, Ostravy a příslušníci Policie ČR z Brna a Zlína. Celkem se do závodů zapojí se svými koňmi 17 jezdců. Utkají se ve třech disciplínách – parkúrovém skákání, zrcadlovém skákání a hlavní disciplíně, tzv. policejním parkúru.

V rámci doprovodného programu se předvede čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a herec Václav Vydra a jeho koně. Strážníci a policisté nabídnou už tradičně ukázku pushballu, neboli koňského fotbalu. Nebudou chybět atrakce pro děti, občerstvení. Vstup je zdarma, počasí má být teplé a slunečné.

Program:
12.30 slavnostní nástup jízdních policií
13.00 cross parkur – soutěž O pohár ředitele Městské policie Ostrava
13.45 doprovodný program – ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní Národního hřebčína Kladruby nad Labem
14.10 zrcadlové skákání dvojic – soutěž O pohár primátora města Ostravy
14.35 doprovodný program – vystoupení herce Václava Vydry s jeho koňmi
15.20 speciální policejní parkur – soutěž O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje
16.45 vyhlášení výsledků