Před jubilejním ročníkem Janáčkova máje

22/5 2015

Největší hudební svátek severní Moravy a Slezska začíná! Jubilejní 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj zahájí v neděli 24. května v 19 hodin úvodní koncert v DKMO, na němž se představí Janáčkova filharmonie Ostrava se svým novým šéfdirigentem Heiko Mathiasem Förstrem.

Před jubilejním ročníkem Janáčkova máje

Zahajovací koncert bude hostit Dům kultury města Ostravy. Ilustrační foto

Společně uvedou Janáčkovu Sinfoniettu, Příběhy tisíce a jedné noci a Šeherezádu Rimského-Korsakova. V dalších 15 dnech bude v osmi městech uvedeno dalších dvacet festivalových koncertů. Podrobný program, informace o posledních vstupenkách a další najdete na www.janackuvmaj.cz

Janáčkův máj se za léta svého působení stal mezinárodním pojmem. Také letos zavítají v době od 24. května do 8. června do Ostravy osobnosti politické, veřejné a zejména umělecké sféry z celé Evropy. Účast potvrdilo 98 ředitelů a generálních manažerů velkých evropských festivalů, kteří přijedou do Ostravy na konferenci Evropské festivalové asociace.

Součástí Janáčkova máje je přehlídka nejlepších českých mladých umělců a koncert vítězných prací skladatelské soutěže Generace. Výkony mladých umělců, kteří nastudovali skladby svých vrstevníků ze zemí V4, bude možné obdivovat ve středu 27. května v 17 hodin v inspirativním prostředí Galerie výtvarného umění v Ostravě.