Filozofická fakulta OU nabízí novou šanci

19/2 2015

Filozofická fakulta Ostravské univerzity spustila unikátní projekt na podporu výměnných studijních pobytů do zemí eurasijského regionu. Od nového roku se mohou studenti i akademičtí pracovníci zapojit do projektu Euroasijské akademické fórum (EAAF), které si klade za cíl zvýšit kvalifikaci a schopnosti absolventů.

Filozofická fakulta OU nabízí novou šanci

Snímek z návštěvy v ázerbájdžánském hlavním městě Baku. Foto: FF OU

Vedle výměny zkušeností a rozvoje spolupráce v oblasti vědy a výzkumu mezi Evropou a zeměmi mimo Evropskou unii je totiž cílem fóra vychovat a nabídnout trhu práce mladé odborníky, kteří získají praktickou zkušenost a znalost zemí euroasijského regionu už během studia. Jako tlumočníci a prostředníci tak budou schopni zajistit dorozumění nejen po stránce jazykové, ale také kulturně-společenské.

„Díky Euroasijskému akademickému fóru mohou v rámci meziuniverzitních rozvojových projektů vycestovat do zemí euroasijského regionu také studenti jiných univerzit. Zvláště pro ekonomicky zaměřené obory může být naše nabídka velmi zajímavá,“ uvedl děkan Filozofické fakulty OU Aleš Zářický s tím, že právě kombinace ekonomiky a jazyků patří k nejžádanějším a absolventi těchto oborů se často uplatňují na manažerských pozicích.

EAAF poskytne českým studentům v zahraničí a studentům z východoevropských a asijských univerzit v Ostravě veškeré zázemí, zejména při získávání potřebných dokladů a v komunikaci mezi jednotlivými univerzitami.

Filozofická fakulta OU navazuje kontakty s partnery na východě od roku 2012. Do projektu EAAF je aktuálně zapojeno devět univerzit a vědeckých institucí z Ruska, Kazachstánu, Ázerbájdžánu a Ukrajiny. Fakulta plánuje jejich počet dále rozšiřovat a oslovovat s nabídkou další země. V současné době usiluje o finanční podporu v rámci evropského programu Erasmus +, oslovuje také donátory z oblasti byznysu.