Dětem začal nový školní rok

1/9 2014

Pro více než jednadvacet tisíc ostravských žáků začal nový školní rok. Spolu se zaměstnanci škol je přišli pozdravit zástupci vedení města a další veřejní činitelé. Za dětmi ze Základní školy Kosmonautů v Zábřehu se vydal primátor Petr Kajnar, Martin Štěpánek, náměstek primátora mj. pro oblast školství, navštívil ZŠ Mitušova v Hrabůvce.

Dětem začal nový školní rok

Primátor Petr Kajnar přivítal prvňáčky a jejich rodiče v ZŠ Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu. Foto: J. Urban

Obrovským zážitkem byl první den ve škole hlavně pro prvňáčky. Těch by mělo letos zasedat v lavicích 3585. Je to o 424 žáčků víc než loni a současně nejvíc za posledních několik let. V roce 2010 nastoupilo poprvé do školy 3161 dětí, o rok později 3162 dětí, v roce 2012 celkem 3304 dětí a na začátku minulého školního roku 3161 prvňáčků.

V základních školách na území města by se mělo v tomto školním roce učit celkem 21 381 žáků. Ve správním obvodu Ostrava je 68 základních škol, z toho 57 je přímo na území města.