David Orszulik oceněn za záchranu života

22/4 2014

Strážník Městské policie Ostrava David Orszulik převzal 22. 4. v úvodu schůze Rady města Ostravy z rukou primátora Petra Kajnara ocenění - stužku Za záchranu života.

David Orszulik oceněn za záchranu života

FOTO: D. Orszulik přebírá z rukou primátora P. Kajnara ocenění. Snímek: L. Kaboň

Strážník David Orszulik jel 3. 4. do práce, když spatřil na zastávce MHD na ulici Sokolská třída v Moravské Ostravě ležet na zemi muže. Nad ním se skláněla žena a další muž. Strážník zastavil a šel se zeptat, co se stalo. Zjistil, že muž zkolaboval, nedýchá a měl nehmatný pulz. Žena proto přivolala rychlou záchrannou službu a strážník ihned započal s masáží srdce, kterou prováděl až do příjezdu záchranářů.

Muže se zdravotníkům podařilo oživit i díky včasnému zásahu strážníka, všímavosti a pomoci kolemjdoucích. Všem proto patří poděkování.