ÚMOb JIH - budova C

call centrum +420 844 121 314

email: posta@ovajih.cz

web: https://ovajih.ostrava.cz

Obtížný povrch NE Obtížný sklon NE Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup hlavním vchodem NE Schody ANO Točité schodiště  NE Výtah NE Plošina nebo výtah - NE Ližiny nebo rampa ANO Úzké dveře nebo průjezdy NE Přístupná toaleta - WC I.  ANO Částečně přístupná toaleta - WC II. NE Nepřístupná toaleta - běžné WC ANO Vyhrazené parkovací místo ANO

Vstup

Hlavní vstup z ulice Edisonova na vyvýšenou zastřešenou předloženou podestou je řešen 8 schody a trojramennou zalomenou rampou (1 úsek sklon 4% až 7%, průjezdná šíře 126 cm, délka 722 cm; podesta průjezdná šíře 126 cm, délka 150 cm; 2 úsek sklon 7% až 8%, průjezdná šíře jedna část 126 cm, délka 550 cm; podesta průjezdná šíře 126 cm, délka 128 cm; 3 úsek sklon 6% až 8%, průjezdná šíře jedna část 128 cm, délka 525 cm). Rampa je opatřena oboustranným madlem (výška 92 - 96 cm). Povrch rampy tvoří zátěžový koberec. Manipulační prostor nad i pod rampou je dostatečný. Těsně pod rampou je vydrolený betonový povrch.

Zvonková signalizace (ve výšce 129 cm) je umístěna nalevo na stěně budovy, těsně před vrchní částí rampy. Signalizace není opatřená piktogramem vozíku.

Vstupní dveře do objektu jsou dvoukřídlé, mechanické, otevírání do zádveří. Šířka průjezdu je dostatečná (95 cm). Přede dveřmi je dostatečný manipulační prostor. Za dveřmi se nachází zádveří (šířka 228 cm, hloubka 218 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé, mechanické, otevírání dovnitř zádveří, opatřené madlem (výška 105 cm). Šířka průjezdu je dostatečná (80 cm).

Interiér

Přízemí

Poskytované služby: odbor sociální péče

Za zádveřím se nachází šířkově vyhovující chodba vedoucí ke kancelářím a spojovací chodbě (propojuje s budovou A, B, D). Dveře na chodbě mají dostatečnou průjezdnou šířku (80 cm, 93 cm) bez prahů. Dveře do kanceláří jsou jednokřídlé s dostatečnou průjezdnou šířkou (80 cm), všude bez prahů.

Spojovací chodba je dostupná dvouramennou přímou rampou (1 úsek sklon 7 %, průjezdní šířka 188 cm, délka 386 cm; podesta šířka 132 cm až 243 cm, délka 302 cm; 2 úsek sklon 7 % až 8%, průjezdní šířka 120 cm, délka 545 cm)). 1 úsek není opatřen madlem, pouze zarážkou proti vyjetí; 2 úsek je opatřen jednostranným madlem (výška 119 cm). Manipulační prostor nad i pod rampou je dostatečný.

V přízemí se nachází upravené i běžné WC. Materiálem povrchu podlahy je dlažba.

Výtah

Celý prostor odboru sociální péče se nachází v úrovni přízemí.

WC

V přízemí se nachází integrovaná přístupná toaleta (dveře šířky 80 cm otvíratelné ven, kabina šířky 168 cm, hloubky 233 cm, výška záchodového prkénka 40 cm). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je dostatečný (174 cm). Mísa WC je opatřena dvěma sklopným madly (délka 89 cm, výška 75 cm, osová vzdálenost 61 cm). Dveře do kabiny WC jsou opatřeny madlem (výška 88 cm). Přístup přes společnou předsíň (dveře šířka 80 cm, šířka 207 cm, hloubka 157 cm, umývadlo, dveře nejsou opatřené madlem, otevíratelné dovnitř). Kabina není volně dostupná (klíče v blízké kanceláři) a není označena piktogramem vozíku.

Parkováni

Jedno vyhrazené parkovací místo se nachází na parkovišti cca 30 m od v blízkosti zadního vchodu u budovy B.

MHD

Autobusová zastávka ÚMOb Jih

Jedno nástupiště povrch vyhovující (zámková dlažba) výška hrany nástupiště 11,5 cm ve vzdálenosti cca 250 m od objektu, přístupová komunikace vyhovující. Druhé nástupiště povrch nevyhovující (rozpraskaný a nerovný asfalt) výška hrany nástupiště 11 cm ve vzdálenosti cca 425 m od objektu, přístupová komunikace vyhovující.

Tramvajová zastávka ÚMOB jih

Obě nástupiště mají vyhovující povrch (asfalt, podélný sklon 8%, příčný sklon 6%, výška hrany nástupiště 18 cm a 23 cm) Přístup k nástupištím nájezdem (sklon od 8% do 13%), přístupovou komunikaci lze považovat za vyhovující. Vzdálenost od objektu cca 145 m až 175 m.

Poznámka

Úřední hodiny:

pondělí, středa:

8:00 - 12:00  13:00 - 17:00

Upozornění: Každou první středu v měsíci je úřední doba prodloužena do 18:00

Datum mapování: červenec 2016

Fotogalerie:

rampa ve spojovací chodbě     rampa horní část     rampa spodní část     upravené WC     vchod

Vypracoval: Magistrát města Ostravy, Útvar hlavního architekta a stavebního řádu, Oddělení uzemní koncepce, Miroslav Filipčík, Ing. Karel Čermák