Tramvaje do Výškovic pojedou bez omezení

30/4 2020

První májový den bude znamenat konec výluk a komplikacím na frekventované tramvajové trati do Výškovic. Po dvou letech skončila kompletní rekonstrukce tramvajových mostů nad Rudnou ulicí a železniční tratí.

Tramvaje do Výškovic pojedou bez omezení

Pohled na kolejové těleso nového mostu. Foto: Jiří Zerzoň

Ve čtvrtek 30. dubna 2020 proběhly na nové části trati všechny náležité testy a stavba tramvajových mostů byla řádně předaná a uvedená do provozu. Po půlnoci na 1. května tak na novou část trati vyjedou první tramvaje i s cestujícími.

„Tuto stavbu vnímám jako jeden ze strategických dopravních projektů, na kterém jsme se společně s Moravskoslezským krajem podíleli. Jedná se o velmi frekventovaný úsek a je nezbytné i zde poskytnout našim občanům náležité bezpečí a komfort," řekl náměstek primátora Vladimír Cigánek.

Dokončení stavby nových silničních mostů potrvá ještě zhruba do poloviny května. Následně budou mosty kompletně zpřístupněny i pro silniční automobilovou dopravu a nově také pro cyklisty.

„Rekonstrukce Výškovických mostů byla zcela nezbytná. Mosty byly v technicky velmi špatném stavu. Jsem velice rád, že se nám podařilo společně s vedením statutárního města Ostrava a DPO najít řešení, které v tomto úseku umožní bezproblémový silniční i tramvajový provoz," řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania.