První ostravské miminko má jméno Matyáš

3/1 2022

Letošní první občánek moravskoslezské metropole se narodil hned 1. 1. 2022, přesně v 00:56, a to ve Fakultní nemocnici Ostrava. Jmenuje se Matyáš Vjačka a jeho porodní váha přesahovala čtyři kilogramy. Oba jeho rodiče jsou shodou okolností zdravotníky.

První ostravské miminko má jméno Matyáš

První Ostravan roku 2022. Foto: FNO

Matyáškovi a jeho mamince poblahopřál také primátor Tomáš Macura. Oběma předal dárky, mezi kterými nechyběla sada „S knížkou do života/ Bookstart“.

K prvnímu přírůstku v Městské nemocnici Ostrava došlo taktéž hned první lednový den, konkrétně v 9.49 hodin. První miminko se jmenuje Kryštof Fasora. Maminka pracuje jako chemik – operátor a s partnerem Edou žijí v obvodu Ostrava – Jih. Za Kryštofem a jeho maminkou do nemocnice dorazil náměstek primátora Zbyněk Pražák. Také on přinesl dárky, včetně „startovní“ knížky a kytici.

Přejeme novorozencům hodně zdraví a štěstí do nadcházejících let.