Papuče opět posloužily dobré věci

11/10 2023

Zástupci vedení statutárního města Ostravy a magistrátní zaměstnanci dnes nazuli k cestě do práce papuče různých tvarů, barev a velikostí. Tímto způsobem podpořili celorepublikovou akci s názvem Papučový den, coby součást kampaně DOMA. Ta má za cíl poukázat na smysl a prospěšnost mobilní hospicové péče. Díky ní mohou lidé trávit poslední dny života v domácím prostředí.

Papuče opět posloužily dobré věci

Na magistrát v pohodlné domácí obuvi. Foto: MMO

Papučový den poukazuje na neblahou skutečnost, že ačkoliv si v České republice většina lidí dlouhodobě přeje dožít v klidu domova, podaří se to zhruba 20% tuzemské populace. Právě služby mobilních hospiců mohou tuto situaci změnit k lepšímu. 

Podporou Papučového dne tak veřejnost pomáhá rozšiřovat povědomí o roli mobilních hospiců, jakož i zájem o jejich služby. Rodiny nevyléčitelně nemocných či umírajících lidí díky kampani zjišťují, že jejich nejbližším lze zajistit důstojný a v rámci možností klidný závěr životní pouti. K dispozici jsou jim odborníci z řad psychologů, zdravotníků, sociálních pracovníků nebo duchovních. Využít mohou rovněž nabízených zdravotnických přístrojů či potřeb.

Do kampaně DOMA se letos zapojilo dohromady 21 českých hospiců, mezi nimi také ostravský Mobilní hospic Ondrášek, sídlící v Gurťjevově ulici. O jeho činnosti více ZDE.

Jak se můžete přesvědčit níže, některé z papučí, které dnes byly  na Nové radnici k vidění, působily skutečně nepřehlédnutelně.