Ostravu navštívil polský velvyslanec

30/1 2023

Jeho Excelenci Mateusze Gniazdowskeho, velvyslance Polské republiky, dnes v v prostorách Nové radnice přivítal ostravský primátor Tomáš Macura. Po vzájemném setkání v přátelském duchu se velvyslanec země severních sousedů zapsal do městské pamětní knihy.

Ostravu navštívil polský velvyslanec

Jeho Excelence Mateusz Gniazdowski při zápisu do ostravské pamětní knihy. Foto: MMO

Během schůzky došla řeč na celou řadu témat. Ostravský primátor i polský velvyslanec ocenili příznivý posun v otázkách životního prostředí. Oba pochvalně kvitovali společnou vůli nadále pokračovat, a to nejen v otázkách snižování vypouštění průmyslových či lokálních emisí, ale například také v oblasti zadržování vody v krajině.

Primátor nastínil svému hostu podobu přeshraniční spolupráce, kdy zmínil, že zaregistroval celkový rozvoj Katovic, jakož i celého Slezského vojvodství. Na přetřes přišel také vzestupný trend turistického ruchu mezi Českou republikou a Polskem. Další z probíraných témat představovala kultura.

Mateusz Gniazdowski i Tomáš Macura se shodli, že česko-polské vztahy jsou velmi dobré a je žádoucí tento stav udržovat, jakož i dále rozvíjet.