Prokešovo náměstí se svátečně rozzářilo

28/11 2020

V předvečer adventní neděle se rozsvítila vánoční výzdoba na Prokešově náměstí. Poté Martin Chodúr zazpíval několik vánočních písní. Vše bylo přenášeno na Facebooku a Youtube. 

Prokešovo náměstí se svátečně rozzářilo

Martin Chodúr zazpíval vánoční písně. Foto: Lukáš Kaboň

Ostravané mohli sledovat rozsvícení vánoční výzdoby Nové radnice a Prokešova náměstí v sobotu 28. listopadu on-line na oficiálním profilu města na Facebooku a YouTube. Vzhledem k opatřením souvisejícím se zamezením šíření covidu-19 se na náměstí nekonala tradiční akce s programem a se stánky s občerstvením.  
„Stejně jako každý rok, tak i letos, v předvečer první adventní neděle jsme rozsvítili vánočně nazdobené Prokešovo náměstí před Novou radnicí, která před několika málo týdny oslavila 90. výročí od svého otevření. V tomto roce se jsme se bohužel nemohli potkat před radnicí osobně. Nicméně věřím, že si lidé tuto událost užili i takto na dálku. V rámci on-line přenosu jsme pro ně připravili i malý hudební dárek," uvedl primátor Tomáš Macura. Hudebním dárkem bylo vystoupení Martina Chodúra za doprovodu klávesisty Vlastimila Šmídy. Náměstím se rozezněly vánoční písně.

Záznam ze slavnostního rozsvícení vánoční výzdoby Prokešova náměstí a Nové radnice můžete vidět zde: 

https://www.facebook.com/mesto.ostrava

https://www.youtube.com/user/OstravaMesto