Koaliční dohoda určila vedení statutárního města Ostravy

27/9 2022

Právě dnes došlo k podpisu koaliční dohody, která na základě volebních výsledků ustanovuje vedení statutárního města Ostravy. V moravskoslezské metropoli tak povládne koalice vítězného hnutí ANO 2011 se SPOLU a Piráty.

Koaliční dohoda určila vedení statutárního města Ostravy

Zástupci zúčastněných subjektů oznamují uzavření koaliční dohody. Foto: MMO

V zastupitelstvu má koalice pohodlnou většinu 33 z 55 mandátů. V jedenáctičlenné městské radě obsadilo hnutí ANO 6 křesel, SPOLU získalo 4 křesla a 1 křeslo vyšlo na Piráty.

V čele města znovu stanul lídr kandidátky ANO, současný primátor Tomáš Macura. Svůj post tak podruhé obhájil a stává se nejdéle sloužícím ostravským primátorem od roku 1990.

Post náměstkyně primátora pro investice a stavební řád připadl Zuzaně Bajgarové (ANO), funkci náměstkyně pro životní prostředí a IT obdržela Kateřina Šebestová (ANO). Náměstkem primátora pro oblast majetku se nově stává Karel Malík (ANO). Do křesla náměstka primátora pro dopravu a sport usedl Jan Dohnal (ODS), náměstkem primátora pro finance byl jmenován Miroslav Svozil (ODS) a náměstkem primátora pro sociální oblast a zdravotnictví je Zbyněk Pražák (KDU-ČSL).  Andrea Hoffmannová (Piráti) se ujala funkce náměstkyně primátora pro kulturu a vzdělání.

Posty neuvolněných radních získali Miroslav Otisk (ANO), Ondřej Němeček (ANO) a Vladimír Cigánek (ODS).