Harmonie je perlou Poruby

12/8 2021

V červenci byly dokončeny stavební práce na Domě s pečovatelskou službou Harmonie, který se nachází na Dělnické ulici v Ostravě-Porubě. Areál nyní disponuje zcela novými byty pro seniory a krásným atriem. Od podzimu by pak měla v těchto prostorách fungovat také kavárna a služebna městské policie.

Harmonie je perlou Poruby

Atrium DPS Harmonie. Foto: Jiří Zerzoň

Dům s pečovatelskou službou nabízí dvacet tři bytů, každý z nich o velikosti čtyřiceti dvou metrů čtverečních v dispozici 2+kk. V objektu nechybí recepce se službou. Atrium nabízí obyvatelům Harmonie odpočinkovou zónu plnou zeleně. Najdete zde lavičky, dětské hřiště pro vnoučata či pravnoučata a posilovací stroje pro seniory. Venkovnímu prostoru dominuje podsvícená fontána.

„S prodlužujícím se věkem stoupá potřeba vhodných bezbariérových bytů pro seniory, kterých je stále velký nedostatek. Mám radost, že v kdysi ne příliš atraktivní porubské lokalitě se podařilo v podobě DPS Harmonie vytvořit krásnou stavbu, která nejen že nabídne mnoha seniorům nový a přátelský domov v bezpečném prostředí, ale navíc přispěje ke kultivaci celého okolí,“ dodává k projektu náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Původně zanedbaná hospodářská budova v Dělnické ulici má i další specifikum. Po Komunitním centru Všichni spolu je to teprve druhá budova se zelenou střechou v Porubě. Městský obvod Poruba má momentálně tři domy s pečovatelskou službou. Vedle nejnovější Harmonie je to ještě Astra na ulici Ivana Sekaniny a Dům s pečovatelskou službou Průběžná. Tato tři zařízení disponují kapacitou 154 bytů pro seniory.

Slavnostního otevření se mimo jiné zúčastnila i náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, která nový objekt ohodnotila následovně: „Jsem ráda, že tento projekt je kapkou v moři spousty projektů, které se nyní v Porubě realizují. Ať už je to rekonstrukce sportovního areálu, bývalé VOKD, nebo téměř dokončená rekonstrukce domu kultury Poklad či nové komunitní centrum. Věřím, že dům s pečovatelskou službou je začátkem rekultivace celého území této části Poruby.“

Zleva starostka městského obvodu Ostrava-Poruba Lucie Baránková Vilamová, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a náměstkyně primátora města Ostravy Andrea Hoffmannová. Foto: Jiří Zerzoň

První nájemníci se do Harmonie nastěhovali na podzim minulého roku a v současné chvíli už jsou všechny byty obsazeny.