Dny Fajne rodiny nabídnou víc jak sto akcí

11/5 2023

Nepřebernou řadu atraktivních aktivit nabídnou letošní Dny Fajne rodiny, které město organizuje již počtvrté. Více jak stovku akcí připravila téměř padesátka prorodinných organizací, spolků, komunitních a volnočasových center. Dny Fajne rodiny odstartují symbolicky při příležitosti mezinárodního dne rodiny 15. května a ukončeny budou 18. června 2023.

Dny Fajne rodiny nabídnou víc jak sto akcí

Cílem projektu je připomenout zásadní roli rodiny ve společnosti, posílit vzájemné vztahy a vrátit tématu zaslouženou pozornost.  

„Stejně tak jako i v minulých letech jsme se v rámci Dnů Fajne rodiny snažili připravit spoustu zajímavých akcí, jejichž využití je přizpůsobeno možnosti trávení volného času společně pro všechny generace, což odpovídá naší představě o vytváření rodinné politiky v Ostravě. Pět týdnů společných aktivit pro děti, rodiče i prarodiče, kde si návštěvníci mohou třeba i zasoutěžit.  Naší snahou je, aby této nabídky využilo co nejvíce lidí. Proto většina akcí je buď se symbolickým vstupným, či zcela zdarma, případně se zvýhodněným vstupným pro rodiny,“ vysvětluje Zbyněk Pražák, náměstek primátora.

Lidé se mohou těšit na vskutku širokou škálu různých prorodinných akcí. Aktivitám vévodí rozličné dny dětí. Těšit se mohou také ti, kdož jsou kreativní, protože Dny Fajne rodiny nabízí celou řadu tvořivých aktivit. Na své si však přijdou i „gurmáni,“ připraven je rodinný piknik, smažení vaječiny, kurz pečení chleba z kvásku, příprava i receptury veganských receptů či program v kuchyni s nejmenšími a téma ovoce a vitamínů. Neschází ani Muzejní noc, Pohádkový les, Cesta do včelího města, netradiční prohlídka kostela, tábornický víkend či zahradní slavnost. Celé spektrum různých aktivit pro malé i velké připravila Knihovna města Ostravy. Pozadu nezůstalo ani Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo loutek Ostrava, Ostravské muzeum, Zoo, Dopravní podnik Ostrava a řada dalších organizací. Detailní informace k programu, termínům Dnů Fajne rodiny naleznou zájemci v odkazu a www.dnyfajnerodiny.cz.

Zájemci mohou také soutěžit, pokud absolvují vybranou akci v rámci Dnů Fajne rodiny mohou získat razítko do hrací karty. Kartu s pěti razítky lze vložit do sběrných schránek na určených místech do 13 hodin dne 16. června 2023. Vítězové budou vyhlášeni 18. června v průběhu akce Tátafest. Krom zážitků z již absolvovaných akcí tak vítězové získají například rodinné vstupenky a vouchery k různým aktivitám. Detailněji k soutěži opět na webu Dnů Fajne rodiny.