Ředitelem MNO jmenován Jaroslav Lux

27/1 2015

Městská nemocnice Ostrava má ředitele. Stal se jím náměstek ředitele pro léčebnou péči Městské nemocnice s poliklinikou Havířov a odborný asistent Ústavu ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity Jaroslav Lux. Funkci, do které ho jmenovala na své schůzi 27. ledna Rada města Ostravy, převezme 1. února.

Ředitelem MNO jmenován Jaroslav Lux

Jaroslav Lux při rozhovoru s novináři. Foto: B. Krzyžanek

Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele MNO rada města vyhlásila dne 9. prosince 2014. Ve stanoveném termínu bylo na Magistrát města Ostravy doručeno 10 přihlášek. Komise pro výběrové řízení doporučila radě města jmenovat do funkce ředitele MNO Jaroslava Luxe. Komisi předsedal primátor Tomáš Macura, jejími členy byli první náměstek primátora Lumír Palyza, náměstek primátora Zbyněk Pražák, vedoucí odboru sociálních věcí, zdravotnictví a vzdělanosti magistrátu Jaroslava Rovňáková a lékaři František Jurek, Petr Černý, Tomáš Spousta, Vladimír Janout a Pavel Zonča.

MUDr. Jaroslav Lux je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 1990 – 1999 pracoval ve funkci ředitele KÚNZ, posléze Státní nemocnice s poliklinikou a následně Fakultní nemocnice s poliklinikou Ostrava. Od března do května 2000 byl předsedou představenstva a ředitelem Vítkovické nemocnice Blahoslavené Marie Antoníny, v období let 2002 – 2007 působil jako vedoucí odboru zdravotnictví Úřadu Zlínského kraje ve Zlíně. V současné době pracuje v Havířově a přednáší na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.