Kvalita života

Ostrava nežije jen prací, ale nabízí také širokou nabídku volnočasových aktivit v průběhu celého roku. Bez ohledu na vkus, preference a zájmy si tu každý najde to své. Ohromuje návštěvníky svou jedinečnou atmosférou, originalitou a kreativitou. Najdete zde bývalé průmyslové areály, zajímavou architekturu a mnoho míst pro zábavu a odpočinek.

Průmyslové dědictví – Dolní Vítkovice

Bývalé hutě, doly a železárny byly z velké části přestavěny na turistické atrakce a zajímavosti. Jedním z nejnavštěvovanějších průmyslových areálů jsou Dolní Vítkovice, které jsou národní kulturní památkou a byly zapsány do seznamu Evropského kulturního dědictví. Jedná se o nejnavštěvovanější turistický cíl v Moravskoslezském kraji, který se pravidelně umisťuje na prvním místě v celostátním žebříčku agentury CzechTourism. Kromě technických expozic a prohlídek nabízí i úchvatný výhled na město z Bolt Tower nebo vystoupení v hale Gong s kapacitou 1 500 osob.

Landek Park s největším hornickým muzeem v České republice pak umožňuje návštěvníkům prozkoumat systém podzemních důlních chodeb nacházejících se 7 metrů pod zemí.

 

Hudba, tanec a zábava – Colours of Ostrava

Ostrava každoročně hostí několik hudebních festivalů. Jedná se především o Colours of Ostrava - největší mezinárodní hudební festival v České republice, jednu z největších hudebních akcí ve střední Evropě, která byla poprvé uspořádána v roce 2002. Od roku 2012 se přesunul do působivého prostředí industriálního areálu Dolních Vítkovic. Pravidelně se nominuje do TOP 10 nejlepších hudebních festivalů v Evropě.

 

Sportovní fantazie – Zlatá tretra

Ostrava pravidelně hostí řadu vrcholných sportovních akcí. Zlatá tretra je největší atletický mítink ve střední Evropě, který se koná v Ostravě v rámci IAAF World Challenge Meetings. Tato sportovní událost přitahuje tisíce návštěvníků a také nejlepší domácí i zahraniční atlety.

 

Prestižní události – Dny NATO

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky jsou největší leteckou, armádní a bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Patří k nejnavštěvovanějším rodinným akcím v České republice.

 

Hory na dosah - Beskydy

Ostrava leží přibližně 30 minut od Beskyd, které jsou ideálním místem pro letní i zimní aktivity, jako je turistika, cykloturistika nebo lyžování.

Kromě toho jsou Beskydy skvělým místem pro hráče a milovníky golfu. Prosper Golf Resort Čeladná je jedinečná golfová destinace, která se nachází v srdci Beskyd. Patří mezi nejlépe hodnocené golfové resorty ve střední Evropě. V Moravskoslezském kraji se nachází celkem 9 golfových resortů.

Beskydy jsou vyhledávanou lokalitou i v zimě. Díky několika lyžařským střediskům lákají Beskydy mnoho lyžařů z celé Ostravy a okolí. 

Noční život – nejen Stodolní ulice

Ostrava žije velmi rušným nočním životem s mnoha bary, kluby a restauracemi, které pomáhají lidem odreagovat se po náročném dni nebo týdnu v práci. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst, o kterém se říká, že nikdy nespí, je Stodolní ulice.