Volby

Volby do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí

Rozhodnutím prezidenta republiky ze dne 13. dubna 2022 byly vyhlášeny na dny 23. a 24. září 2022 volby do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí.

V případě konání druhého kola voleb do Senátu PČR se toto uskuteční ve dnech 30. září 2022 a 1. října 2022.

Územní vymezení volebního obvodu č. 70 pro volby do Senátu, ve kterém se budou konat ve dnech 23. a 24. září 2022 volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky:

Volební obvod č. 70 se sídlem Ostrava-město:

městské obvody Hošťálkovice, Hrabová, Lhotka, Mariánské Hory a Hulváky, Michálkovice, Moravská Ostrava a Přívoz, Nová Bělá, Nová Ves, Petřkovice, Radvanice a Bartovice, Slezská Ostrava, Stará Bělá, Vítkovice, obce Stará Ves nad Ondřejnicí, Šenov, Václavovice, Vratimov. 

Kontaktní osoby Magistrátu města Ostravy pro úsek voleb:

Odbor vnitřních věcí

Mgr. Ing. Lucie Bártová, MBA, vedoucí oddělení správních činností

tel. 599 443 609

lbartova@ostrava.cz

Bc. Jarmila Trchalíková, referent agendy správního řízení

tel. 599 442 222

jtrchalikova@ostrava.cz

Ing. Aleš Hájek, vedoucí oddělení Středisko informačních služeb

tel. 599 443 335

ahajek@ostrava.cz 

Odkaz na informativní web Ministerstva vnitra ČR k volbám https://www.mvcr.cz/volby/.

 

Informace pro kandidáty a volební strany

1. Volby do zastupitelstev obcí

Informace o podmínkách kandidatury ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 2022 zveřejněné Ministerstvem vnitra naleznete zde.

Pro podání kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí u Magistrátu města Ostravy jako registračního úřadu můžete využít tyto vzory:

 

2. Volby do Senátu Parlamentu ČR

Informace o podmínkách kandidatury ve volbách do Senátu Parlamentu ČR v roce 2022 zveřejněné Ministerstvem vnitra naleznete zde.

Pro podání přihlášek k registraci pro volby do Senátu Parlamentu ČR u Magistrátu města Ostravy jako registračního úřadu můžete využít tyto vzory:

Oznámení o zřízení zvláštního účtu pro složení kauce kandidátů pro volby do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 70 se sídlem Ostrava-město – viz odkaz zde.