Říjen 2016

Newsletter Cestování – říjen 2016

Outdoorové filmy

Máte rádi, když se na filmové plátno dostane kapka adrenalinu? Nebo dokonce celý snímek? Rádi cestujete nebo hledáte inspiraci pro další výzvy? Z kinosálu nebo planetária se dostanete až na Aljašku, na nejvyšší vrcholy každého kontinentu, do kajaku po USA, na kolo na Kilimandžáro nebo k boji o přežití v Africe. Mezinárodní festival outdoorových filmů je mix vhodný pro všechny aktivní i pasivní milovníky sportu. Tradičně k festivalu také patří oceňování divácky úspěšných filmů.

 

Belgičan v ocelovém království

Jonathan z Belgie přijel do Ostravy za kulturou, o které píše. „Líbí se mi svéráznost města. Lidé často srovnávají česká města s Prahou, ale tady to nejde. Ostrava je prostě svá. Připomíná mi některé města u nás, která by se od Ostravy mohla učit. To, co se stalo z rezavé průmyslové části Vítkovic, je neuvěřitelné.“ Během svého pobytu zavítal také do dolu Michal, Landek parku, ZOO, na Novou radnici nebo do Beskyd. Jonathan byl překvapený, že v každém místě, které zde navštívil, ho něco mile překvapilo. Snad až na počasí, které mu bohužel nepřálo. Bere to ale jako výzvu se brzy vrátit a poznat slunečnou Ostravu.

 

Oktobeerfest

Tři sestry si již brzy přijdou v centru Ostravy na své. U obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina odstartuje dvoudenní program jednoho z největších pivních festivalů v moravskoslezském regionu. Třetí ročník Oktobeerfestu bude zahájen v pátek 14. října a nabídne na sto dvacet druhů piv z bezmála čtyř desítek samozásobitelských, místních i zavedených pivovarů. Moderovaným programem, kde dále vystoupí kapela Buty, a soutěžemi pro pivaře provede Lumír Mořkovský. Ostravské nebe ozáří a tečku za sobotním večerem udělá velkolepý ohňostroj.  Vstupné na akci je dobrovolné.  

Své portfolio představí téměř čtyřicet pivovarů, což z Oktobeerfestu dělá jeden z největších ostravských svátků piva. Narážet sudy bude například Radegast, Pivovarský dům Ostrava, Pivovar Garage, Létající Bezdomovec, Pivovar Zobák, Pivovar Koníček, Skřečoňský Žabák, Pivovar Gwern, Starokladno, Pivovar Černá hora nebo Pivovar Litovel. Mnohé z nich se akce zúčastní opakovaně.