Listopad I 2016

Newsletter Cestování – listopad I 2016

Dlabání a lampionový průvod v zoo

ZooTradiční oslavy svátku Halloween a lampionový průvod se v ostravské zoologické zahradě uskuteční v sobotu 5. listopadu. V době od 11 hodin si budou moci děti u výukového centra vydlabat dýni. Lampiónový průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo v 16:30. Areál zoo zůstane tento den výjimečně otevřen až do 18:30 (pokladny do 17:30), vybrané pavilony do 18:00, např. pavilony indických zvířat, slonů, pavilon Papua nebo centrální vyhlídka v expozici Čitván.

Více informací zde.

 

Pořádná dávka francouzského jídla i humoru

Francouzský podzimMáte rádi pantomimu, filmy, vůni bretaňských palačinek nebo bouquet francouzských vín? Francouzská aliance vedle kurzů a akcí pro studenty a milovníky francouzského jazyka nachystala pestrou zábavu i pro ty, kteří snad rozumí jen výrazům bonjour a merci.

Nenechte si ujít ani vystoupení humoristy Stéphana Poignanta, který už v Česku několik let žije. Během této doby prožil mnohá dobrodružství, o kterých se se svým velkým smyslem pro humor rád podělí. Poznejte naši zemi z pohledu žabožrouta. Vaše bránice dostane zabrat!

Více informací zde.

 

Karel IV. v Ostravě

Přednáška Marka Zágory z cyklu Umělecké dílo jako pramen poznání života ve středověku IX.

Karel IV. z rodu Lucemburků, od jehož narození uplynulo letos v květnu sedm set let, je prvním českým panovníkem, jehož „portréty“ a další soudobá vyobrazení nesou „skutečné“ fyziognomické rysy zobrazovaného. V době jeho vlády vznikla řada uměleckých děl (v českých zemích i v zahraničí), která měla sloužit k vladařské reprezentaci a zároveň také prezentaci královské moci, čemuž byl často podřízen i výsledný „obraz“. Karel IV. kladl nebývalý důraz na své zobrazování, což mělo často politický až propagandistický charakter. Některá jeho zobrazení byla zřetelným vyjádřením jeho panovnické a dynastické ideologie. Přednáška přiblíží vybraná známá středověká vyobrazení Karla IV. i s jejich interpretací. Vstup volný v úterý 8. listopadu v 16.30 hodin v Galerii výtvarného umění.

Více informací zde.

 

Svatomartinské hody na hradě

CSvatomartinský večero by to byl za podzim bez propečené kachničky a dobrého vína? Přímo na hradě můžete povečeřet tradiční svatomartinské menu, navíc s hudebním doprovodem. Zažijte tajuplnou atmosféru, která dodá vašemu večeru kouzlo. Zarezervujte si místo na 11. listopadu e-mailem na nebo telefonicky na 723 982 003. Dobrou chuť!

Více informací zde.

 

 

O žlutého Smajlíka

Den plný tance a zábavy, to je soutěž O žlutého Smajlíka, která proběhne v sobotu 12.11. Letošní půlkulatý ročník slibuje večerní taneční program, kam jsou zváni všichni příznivci společenského tance – v rámci večera proběhne oblíbená tančírna. Soutěže se zúčastní také zahraniční studenti, v doprovodu hostitelských rodin, kteří u nás studují pod záštitou organizace YFU Česká republika. V porotě zasednou významné osobnosti tanečního sportu – mnoho z nich Mistři ČR a Mistři Maďarska.

Vstupné pro děti do  10let v doprovodu rodičů bude ZDARMA.

Více informací zde.