Duben 2016

Newsletter Cestování – duben 2016

To bude tanec!

TanecRádi tančíte? Chcete se bavit přímo v centru Ostravy? Kulturní centrum Cooltour na Černé louce zve v pátek 29. dubna na třetí ročník tanečního bláznovství pod širým nebem i v tančírnách. V rytmu hudby se můžou bavit tanečníci bez rozdílu věku. Na akci jsou zvány i taneční soubory a školy, které je možné zapojit do realizace.

Mezinárodního dne tance 2016. Ten se začal slavit už v roce 1982 a od té doby lidé po celém světě spolu tančí a společně boří kulturní i etnické bariéry. Začátek akce je v 11.00 hod.

http://cooltourova.cz/

 

Karneval chutí po ostravsku

Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky ve dnech 22.–24. dubna na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

Náplní letošního 4. ročníku zůstává prezentace projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZSKO, která proběhne v restauraci Asociace hotelů a restaurací ČR. Po celou dobu konání budou šéfkuchaři připravovat a nabízet návštěvníkům menu o třech chodech z nabídky výše uvedených projektů.

Návštěvnicí budou mít možnost navštívit restaurace se zahraniční kuchyní a ochutnat jejich národní speciality. Nedílnou součástí karnevalu je prezentace odborných škol Moravskoslezského kraje. Návštěvnicí mohou zhlédnout slavnostně prostřené stoly, připravené s tématem 700. výročí narození Karla IV.

Lákavým místem nejen pro mladší generace a odborníky z praxe bude příprava míchaných nápojů a servis vín v BARMANSKÉ a SOMMELIERSKÉ  SHOW studentů odborných škol nejen z Moravskoslezského kraje. Novinkou Karnevalu chutí Ostrava 2016 je soutěž pro veřejnost  MILUJEME JÍDLO!!!

Milovníci dobrého vína budou mít příležitost ochutnat vynikající kvalitní moravská i zahraniční vína z nabídky vinařů a vinoték.

www.cerna-louka.cz/akceN_657/v/

 

Toulky po OstravěKnižní zákoutí

Chystáme pro vás novou rubriku netradičních a přitom zajímavých míst, kterých Ostrava ukrývá mnoho. V následujícím měsíci se dozvíte o místě více, třeba kde ho najdete a co je tam k vidění.

Jako první vám představujeme příjemné zákoutí, které je spojeno s četbou a relaxem. Poznáváte ho? Bližší informace se dozvíte v příštím vydání našeho newsletteru.

 

Festival architektury

Osmý ročník mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2016 je přehlídka zaměřená na architektonická témata v tom nejširším pojetí, přibližující moderní i současnou architekturu široké veřejnosti. Výstavy, přednášky, diskusní fóra, promítání filmů či procházky za architekturou dávají příležitost všem zájemcům rozšířit své poznatky o práci architekta, problémech výstavby a možnostech jejich řešení, seznámit se s architektonickou historií nejen města Ostravy, ale porovnat úroveň jejího dalšího rozvoje s aktuálním děním v této oblasti ve světě.

Cílem festivalu je prezentace urbanismu, architektury, designu a umění poučnou, inspirativní, ale i zábavnou formou. Jde o uvědomění dopadu a vlivu těchto oblastí lidského konání na lokálně a současně globálně pojímaný životní prostor člověka.

http://kabinetarchitektury.cz/archikultura-2016/

  

Ostrava očima zahraničních návštěvníků

Máme tady pohled dalšího cizince z daleka, který nakonec zůstal v tuzemsku.

KangEuisung byl stážista z Jižní Koreji, který rok a půl pracoval v Ostravě. Věnuje se vztahům se zahraničními partnery a nyní pokračuje ve své kariéře, našel si totiž zaměstnání v Praze. „Myslím si, že Ostrava je přátelské město a místní jsou k návštěvníkům opravdu milí. Líbí se mi průmyslová oblast Vítkovic a průmyslová historie města. Ve srovnání s korejskými městy je Ostrava jiná, hlavně v noci je fakt klidná. Všude je klid,“ říká Euisung, který vzpomíná na Ostravu rád a spojuje ji hlavně s dobrým pivem. Pokud se mu bude dařit, rád by v Česku zůstal.

 

Poctivého nepálí

V sobotu 30. dubna od 17.00 hod. proběhne na Slezskoostravském hradě rej čarodějnic, šermířská i ohňová představení. Při Filipojakubské noci aneb Pálení čarodějnic přivítáme společně jaro a návštěvníci budou soutěžit „o nejkrásnější, nejmladší a nejstarší čarodějnici“. Součástí akce jsou čarodějnické hry, pětiboj, malování na obličej, a pokud návštěvníci neodletí na koštěti, můžou si zatančit u zapálené vatry.

Slezskoostravský hradDoplňující informace:

Otevírací doba hradu:

30. 4. 2016 od 16.00–22.00 hod.

Program probíhá:

od 17.00–22.00 hod.

Vstupné:

Dospělí 80 Kč

Děti, studenti, důchodci, držitelé ZP a ZTP průkazů 40 Kč

Platí VIP karta 2016

Upozornění pro návštěvníky: 30. dubna bude hrad otevřen do 12.00 hod. z důvodu příprav programu na akci Pálení čarodějnic. Návštěvníci mohou na akci přicházet od 16.00 hod.

 

Dubnová nabídka Ostravského informačního servisu

Tvůrčí dílna pod věží, 10. dubna

Ti, kteří se půjdou podívat na vyhlídku, se budou moci zastavit a vytvořit si např. různé jarní dekorace, připraveny budou také soutěže.

Po schodech na věž  – komentovaná prohlídka, 16. dubna

Prozkoumejte interiér radniční věže a dále máte jedinečnou možnost vystoupat po 293 schodech z informačního centra v 6. patře až na vyhlídkovou terasu, která se nabízí pouze dvakrát do roka.

Život v Ostravě v 19. století – komentovaná prohlídka, 17. dubna

Jak tehdy naše město vypadalo, které budovy již sloužily svému poslání, a jaké osobnosti určovaly náš vývoj? Projděte si Ostravu devatenáctého století a zjistěte, jak tehdy žili měšťané, učitelé, radní, lékaři, vetešníci a jiní obyvatelé tehdejšího města.

www.ostravainfo.cz

 

Aréna pohádek se vrací

DětiKaždou první sobotu v měsíci bude Stará Aréna na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě otevřena dětem, kam se po krátké pauze opět vrací oblíbená Aréna pohádek. Postupně se zde vystřídají pořádající sdružení Theatr Ludem, ale i hostující poloprofesionální a nezávislé divadelní soubory.

www.staraarena.cz

 

Máte tip na zajímavou akci nebo místo, které stojí za to ukázat ostatním? Dejte nám vědět! Pište na mdedkova@ostrava.cz. Děkujeme.