Léto 2017

Newsletter Cestování – léto 2017

 

Letní dovolené jsou v plném proudu! Období, na které se všichni těšíme, a od jara už odpočítáváme dny, kdy konečně léto vypukne, je tady! I v Ostravě se máme v následujících týdnech na co těšit. Hudební festivaly různých žánrů, divadelní přehlídky, trocha toho sportu a opékání špekáčků... Užívejme parádní léto v Ostravě!

Léto se Shakespearem

Od 17.7. do 10.8. znovu ovládnou Slezskoostravský hrad Letní Shakespearovské slavnosti. Tentokrát na vás čeká jubilejní desátý ročník a opravdu bude největší ve své historii. Jako připomínku desetileté historie bude letos uvedena obnovená premiéra oblíbené veselohry Komedie omylů. Toto představení bylo v Ostravě uvedeno jako vůbec první titul festivalu vůbec. Dále se na jeviště vrátí po mnoha letech Jan Tříska, kterého budete mít možnost vidět v komponovaném večeru Pocta Shakespearovi. Nebude chybět ani premiéra minulého roku Hamlet a řada dalších představení včetně dvou zahraničních.

http://www.shakespearova.cz/2017/

Vesmírná zábava

Planetárium Ostrava a jejich Hvězdy faraonů vás posunou o šest tisíc let zpátky do minulosti, do období největšího rozmachu této říše, do doby, kdy faraonové stavěli pyramidy. Prohlédnete si staré egyptské chrámy s astronomickými motivy a poznáte, jak staří Egypťané vnímali hvězdy, jaká měli souhvězdí a jak je využívali ve svůj prospěch při každoročních záplavách Nilu. Chtěli byste cestovat časem? Díky kosmickému dalekohledu můžete cestovat třeba až k samotnému vzniku našeho vesmíru v programu Zázraky vesmíru. Život stromů dětem ukáže, že Země je jedinou známou planetou s podmínkami vhodnými pro život.  S drzou beruškou Dolores a nepředvídatelnou světluškou Mikem se vydáte na průzkum fascinujícího světa stromů! Zažijete s nimi nejedno dobrodružství a hravě odhalíte mnohá tajemství přírody.

http://planetariumostrava.cz/

Počet turistů, kteří navštěvují Ostravsko, stoupá

Zájem turistů o Ostravsko každým rokem stoupá a letní pestrá nabídka jejich počet určitě i letos opět zvýší. Těch, kteří přespí v hromadných ubytovacích kapacitách turistické oblasti Ostravsko je každoročně o zhruba deset tisíc více. Nejčastěji se jedná o hosty z Polska. A hned tři ostravské atraktivity patří mezi 50 nejnavštěvovanějších míst v České republice. Takové je hodnocení cestovního ruchu naší turistické oblasti za rok 2016. 

Nejčastějšími návštěvníky Ostravy byli v roce 2016 znovu obyvatelé okolních států – Poláci (19,3 %), Slováci (17,6 %) a Němci (9,2 %). Ve srovnání s rokem 2015 nedošlo k žádným významným změnám. Jen Slovensko a Polsko se vystřídaly na prvním a druhém místě.

Stoupající trend hostů hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) turistické oblasti Ostravsko pokračoval i v roce 2016. V meziročním srovnání došlo k navýšení o 5,3 %. Vzrostl počet jak domácích hostů (+4 %), tak zahraničních hostů (+7,3 %). Průměrná doba přenocování se zvýšila o jednu desetinu procenta na 2,7 dne.

Mezi 50 turisticky nejatraktivnějších cílů v České republice se dostala Ostrava hned ve třech případech - Dolní oblast Vítkovice s 1,3 milionu návštěvníků obsadila čtvrtou pozici v rámci TOP 5 nejnavštěvovanějších míst České republiky. Do první dvacítky, respektive padesátky, se za TO Ostravsko dostala ještě ZOO Ostrava (14. místo; 509,3 tis.)  a  Centrum Černá louka (16. místo; 457,1 tis.).

Žádný jiný turistický cíl Moravskoslezského kraje se v žebříčku 50 nejnavštěvovanějších míst v ČR neobjevil!

Ostrava žije celé léto hudbou

Jeden festival stíhá druhý. Vezměme to hezky po pořádku. V průběhu prázdnin můžete volit z minifestivalu koncertů Léto plné hudby Galerii výtvarných umění Ostrava; 17.-18.7. se uskuteční Czech music crossroads 2017 – Mezinárodní hudební konference s showcasovým festivalem představujícím to nejlepší z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska; samozřejmě nechybí letní pecka Colours of Ostrava (19.-22.7.); mezinárodní rockový festival Ostrava v plamenech (5.8.); jubilejní 20. ročník festivalu městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez  hranic (14.-18.8.); čeká na vás i Minimaraton elektronické hudby (26.8.) a na závěr prázdnin Festival nové a experimentální hudby, který je žánrově zaměřen na soudobou klasickou hudbu, a to povahy avantgardní, experimentální i riskantní (24.8.-2.9.). Výčet však není rozhodně kompletní, přehled všech hudebních akcí naleznete na stránkách www.ostravainfo.cz

 

Další tipy

Studio DVA, Praha - Sex pro pokročilé

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“?

11. srpna 2017 19:00, Dům kultury Akord Ostrava Zábřeh

https://www.ostravainfo.cz/cz/akce/divadlo/109421-studio-dva-praha-sex-pro-pokrocile.html

LétoFest Ostrava 2017

Nová letní akce v ostravské festivalové nabídce na rok 2017!

12. srpna 2017 13:00, Sportovní areál Poruba

https://www.ostravainfo.cz/cz/akce/ostatni/106844-letofest-ostrava-2017.html

Běh pro langury

Charitativní běh Zoo Ostrava na podporu záchranného programu

30. srpna 2017 15:00, Zoologická zahrada

https://www.ostravainfo.cz/cz/akce/rodina/105792-beh-pro-langury.html

Ostravské dny 2017

Festival nové a experimentální hudby

24. srpna – 2. září, Ostrava, různá místa

http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/