Profil města

Investovali v Ostravě

Vrcholní představitelé několika tuzemských i zahraničních firem, investorů a developerů se podělili o důvody, proč si vybrali právě Ostravu.

Ostrava v číslech

Představíme vám vše, co potřebujete vědět o Ostravě. Klimatické podmínky; umístění; dopravní dostupnost; strukturu školských zařízení i podnikatelských subjektů; situaci na trhu práce; technickou infrastrukturu; zázemí pro výzkum, vývoj a inovace; kvalitu života atd. Doufáme, že tyto fakta a zajímavé informace vám pomohou dozvědět se jaká Ostrava je a co nabízí a přispějí k rozhodnutí zahájit vaše podnikání právě zde.

Věda, výzkum, inovace

Věda a výzkum v Ostravě

Služby

V Ostravě působí několik institucí podporujících podnikání. Základním cílem jejich činnosti je podpora podnikání a pomoc malým a středním podnikům při zvyšování konkurenceschopnosti a podpora jejich rozvoje. Instituce nejčastěji nabízejí poradenské služby; pomoc při aplikaci nových technologií např. v oblasti výrobních procesů; zavádění nových způsobů řízení kvality; získávání certifikátů či podpory z národních a evropských fondů; školicí služby; základní a specializované poradenské služby; finanční služby atd ..