23 9 2024

Život ve městě najíždí do obvyklých kolejí

Po velké vodě z minulých dní se v Ostravě daří odstraňovat její následky. Město se vrací k běžnému životu, při odstraňování škod pomáhá rovněž technika, dodaná partnerskými městy.  Celá Ostrava už má jak teplou vodu, tak teplo. Děti se ve velkém vracejí do škol, pozvolna se vrací společenský život. Otevřela například Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě.

23 9 2024

Ostrava má kromě teplé vody už i teplo! Ve stejné kvalitě jako před povodněmi

Zaměstnancům Veolia Energie se podařilo obnovit dodávky nejen teplé vody, ale i tepla pro celou Ostravu. Navíc se jedná o dodávky plnohodnotné, nikoliv provizorní. Právě provizorní dodávky zásobovaly teplou vodou minulý týden většinu obyvatel Ostravy. Provizorium je ovšem oficiálně u konce a kvalita dodávek teplé vody i tepla je stejná jako před povodněmi.

23 9 2024

Solidarita s lidmi postiženými povodněmi je obrovská, děkujeme všem, kdo pomáhají

Povodňová voda vzala ve městě mnohé, nicméně již v prvních hodinách přinesla i úžasnou pomoc dobrovolníků a dárců. Pomyslnou pomocnou ruku podaly Ostravě také partnerská města. Již včera odpoledne doputovalo do Ostravy deset vysoušečů z partnerského města Katovice, které byly rovnou doručeny do zasažené městské části Nová Ves.

VÍCE AKTUALIT >>