Tramvajové mosty v Plzeňské ulici

Poslední změna: Středa 15.03.2017 15:09 - Havránek Petr
Mosty v havarijním stavu budou zbourány, místo nich vyrostou dva nové

Havarijní stav dvou mostů v Plzeňské ulici si vyžádá jejich demolici. Namísto nich postaví vítěz veřejné zakázky společnost Metrostav dva nové mosty. Práce začnou 1. 4., přinesou změny v dopravě a skončí do 30. 11. 2017. Za práce zaplatí Ostrava z rozpočtu města realizátorovi 89,3 milionů korun s DPH.

Dva mosty v Plzeňské ulici v obvodu Ostrava-Jih budou postupně strženy a nahrazeny novými mosty. Jedná se o tramvajový most přes Rudnou ulici a další tramvajový most přes železniční a tramvajovou trať směrem k Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Součástí stavby jsou přeložky a úpravy inženýrských síti a rekonstrukce veřejného osvětlení pod mostem na ulici Rudné. Celková délka upravovaného úseku obou mostů je 218 metrů.

mapka plzenska

Demolice obou mostů se uskuteční v termínu od úterý 4. 4. do úterý 25. 4. Bourání v nočních hodinách je naplánováno o víkendech: 15. 4. - 16. 4. a 22. 4. - 23. 4. 2017.

Silniční doprava na ulici Plzeňské bude v termínu od 1. 4. do 30. 11. zachována. Dojde pouze k částečnému omezení silniční dopravy, a to v jednotlivých jízdních pruzích (podle postupu bouracích a stavebních prací).

V době rekonstrukce pojedou tramvaje objížďkou přes Vítkovické nádraží a v Plzeňské ulici  dojde k celkové tramvajové výluce na obou kolejích. Krátkodobá výluka se bude týkat dopravy pod železničním mostem a také bude omezen provoz na tramvajové trati pod mostem.

Krátkodobá výluka úseku pod železničním mostem (po dobu vytvoření splítky kolejí):

• Zahájení: 15. 3. 2017 od 00:01 hod.
  • Ukončení : 22. 3. 2017 od 23:59 hod.

Dlouhodobá výluka tramvajové dopravy na mostě v Plzeňské ulici:

• Zahájení: 1. 4. 2017 od 00:01 hod.
  • Ukončení: 15. 9. 2017 do 23:59 hod.

Zastávky náhradní autobusové dopravy po dobu výluky tramvají SMĚR DUBINA:

1. Ferona – zastávka přemístěna na ul. Plzeňskou (nástupní zastávka)
  2. Hulvácká – zastávka přemístěna na ul. Plzeňskou
  3. Dolní – zastávka přemístěna na ul. Plzeňskou
  4. Tylova – zastávka přemístěna na ul. Plzeňskou
  5. Most Mládeže – zastávka zrušena
  6. ÚMOb Jih – zastávka přemístěna na ul. Horní (výstupní zastávka)

Zastávky náhradní autobusové dopravy po dobu výluky tramvají SMĚR CENTRUM:

1. ÚMOb Jih – zastávka přemísťěna na ul. Horní (nástupní zastávka)
  2. Most Mládeže – zastávka zrušena
  3. Tylova – zastávka přemístěna na ul. Plzeňskou