Duben I 2017

Newsletter Cestování – Duben I 2017

Zajic

Inspirace na Velikonoce

Velikonoce klepou na dveře a s nimi tradice a pověry. Pro inspiraci přinášíme několik z nich. Dnes se na nikoho nemračte, mohlo by vám to zůstat. Zítra si dejte špenát a žádné hádky. V pátek je největší šance, že přijdete k bohatství. V tento den se podle pověry otevírají hory a vydávají své poklady. Výlet do Beskyd je tedy jasná volba. Na Bílou sobotu se uklízí, abyste v neděli mohli pohostit nejbližší rodinu. No a na Velikonoční pondělí přichází na řadu pomlázka a malovaná vajíčka. Pokud na tradice příliš nedáte, nevadí. Alespoň vám zbyde dostatek času na všechny zajímavé akce, které se v nejbližších dnech v Ostravě konají.

Mamuti v Ostravě

MamutiJe tomu dávno, co se kolem Odry proháněli mamuti a kdy si naši předci krátili čas tesáním Petřkovické venuše. Ostrava má minulost bohatou - a ta je nyní k vidění v rámci výstavy Ostrava nevídaná v Ostravském muzeu. Součástí expozice je řada originálů včetně nedávno objeveného mamutího klu nebo závěti biskupa Bruna, která úplně poprvé píše o Ostravě. Výstava běží do 2.7.

Už jste navštívili Pant?

Kulturní a vzdělávací centrum Pant v centru města je příjemné místo pro setkávání a poznávání. Debaty, přednášky, akce pro děti, ale také výstavy či promítání filmů. I dubnový program je lákavý – určitě si vyberete. A kdyby ne, skvělou alternativou je posezení s přáteli v místní kavárně.

Souřadnice světla

souřadniceUž přesně rok provozuje Výtvarný spolek In Signum v komplexu Orchard  galerii Orchard Gallery. Nyní je na programu další výstava s názvem Souřadnice světla. Výstava ostravského výtvarníka Antonína Gavlase se zabývá jak světlem v prostoru, v malbě a ve fotografii, tak i „světlem v člověku“ a ptá se na význam toho, co člověka stále vede a nutí jít „ke světlu“ a překračovat horizonty. Výstava bude k vidění do 4. května.

Už jste viděli krásnou velikonoční výzdobu na Masarykově náměstí? Ne? Tak pospěšte, velikonoční jarmark končí v pátek 14. dubna a ten porubský na Alšově náměstí o dva dny později. Svátky jara můžete oslavit také jinou kulturou. Už 12. dubna rozezní Evangelický kostel Hudba pravdy, v sobotu 15. dubna si můžete udělat procházku na Landek na česko-francouzskou dechovku a na 18. dubna si přichystala speciální program sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová. Její koncert v budově Českého rozhlasu začíná v 19:00. Tak veselé a kulturní Velikonoce!

Další akce:

Velikonoční tvůrčí dílna, 13. dubna 2017 16:00, Galerie výtvarného umění - Dům umění. Více zde.

Den pro slony, speciální komentované krmení slonů a program pro nejmenší návštěvníky, 13. dubna 2017, Zoologická Ostrava. Více zde.

Mňága a Žďorp, populární kapela z Valmezu se vrací již tradičně na místo činu! 13. dubna 2017 20:00, Klub Rock and Roll Garage - Restaurant & Music Club. Více zde

William Shakespeare - Bouře, děs... Inscenaci inspirovanou hrou W. Shakespeara Bouře připravili členové dětského divadelního studia DěS, 19. dubna 2017 17:00, Divadlo loutek Ostrava. Více zde.