Březen II 2017

Newsletter Cestování – Březen II 2017

Kontinentální pohár

Kontinentální pohár... Již brzy v Ostravě!

Sotva jeden šampionát skočil, už se chystá další. Tentokráte ale atletický. Kontinentální pohár IAAF, druhá nejvyšší soutěž v atletice, se po Marakeši stěhuje do Ostravy, a to v září 2018. Na ty nejlepší atlety a atletky ze čtyř kontinentů si sice budeme muset ještě chvíli počkat, ale malou ochutnávku této sportovní události najdete v propagačním klipu. A kdo by si rád zkrátil při tom všem čekání čas, může oslavit sladkých 18 festivalu Jeden svět nebo se aktivně zapojit do Festivalu pro náměstí

Plnoletý Jeden svět

Uběhlo to jako voda. Jeden světFestival dokumentárních filmů Jeden svět slaví 18 a to velkolepě. 10 festivalových dní, 55 projekcí, 30 debat a řada doprovodných akcí. Za některými filmy stojí silné příběhy. Například ten o paní Blanche, která trpí Alzheimerovou chorobou, ale užívá si tance. Pak jsou zde takové, které vykouzlí úsměv na rtu. Třeba o Švédce Dagny, která ve sto letech píše blog o svých každodenních radostech a starostech. Výběr je velký! Více na www.jedensvet.cz.

Ostravský Babylon již v dubnu

BabylonOstrava má novou atrakci. Je jí Babylon, vodárenská expozice mapující dodávky vody ve městě. Technická památka sídlí ve vodárenské věži z roku 1933 v areálu úpravny vody v Nové Vsi. Původně odkyselovací stanice, pak sklad a dnes malé muzeum, které lze navštívit po předchozí rezervaci. Více zde.

Hallo, Hola nebo Hi?

Ostrava byla vždy místem, kde se potkávaly různé kultury a jazyky, a nejinak tomu bude na přelomu března a dubna. V rámci festivalů Ostrau der Kulturpunkt 2017 a Semana Cultural Española budete mít na různých místech města možnost blíže poznat kulturu a život dvou zdánlivě velmi odlišných evropských zemí - Německa a Španělska. Pokud ale před němčinou a španělštinou dáváte přednost angličtině, zajděte 6. dubna do klubovny nově zrekonstruovaného hotelu Palace na další konverzační večer „Talk with me“. 

Další akce:

David Koller & Friends / Katarzia

Dvojkoncert v rámci unikátního projektu, kde vystoupí David Koller & Band a představí se také vycházející slovenská hvězda, zpěvačka Katarzia se svou kapelou. 30. března 2017 20:00, Dům kultury Akord Ostrava Zábřeh.

Kašparův ostravský týden 2017 - Ivan Vyrypajev - Iluze

Přední současný ruský dramatik a jeho hořká komedie. 16. ročník přehlídky inscenací spolku Kašpar. 1. dubna 2017 18:30, Divadlo Petra Bezruče.

Radošínské naivné divadlo, Bratislava - Zmiešaná štvorhra

Typickým humorem Stanislava Štepky, satirou, jedinečným hereckým a režijním ztvárněním zkoumají tvůrci hry stav, kvalitu současného slovenského života a míru našeho úsilí v hledání lidského štěstí. 4. dubna 2017 19:00, Dům kultury města Ostravy.

Bartek Kujawski / Wojciech Kucharczyk

Koncert dvou stěžejních osobností současné polské elektronické hudby, na kterém každá z nich představí své aktuální směřování. 7. dubna 2017 20:00, Bauhaus.