Logistické parky

Přehled logistických parků v Ostravě

Logistic

Logistický park Ostrava

Logistický Park Ostrava je strategickou lokalitou vhodnou jak pro lehkou výrobu, dodavatele do různých obchodních/průmyslových řetězců, tak i pro logistické operátory, e–commerce a distribuci. Park se nachází v bezprostřední blízkosti Vědecko-technologického parku a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a má výborné napojení na veřejnou městskou dopravu. Haly jsou konstruovány dle vysokých technických standardů, šetrné k životnímu prostředí a hlavně k úspoře spotřeby energií.

Umístění zóny:

PrologisPark se nachází cca 14km od centra města, v západní části města Ostravy, které je hlavním administrativním a výrobním centrem na východě České republiky. Park je umístěn mezi dálnicí D1 a městským okruhem Ostravy a cca 20 km od mezinárodního letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Příjezd k parku je zajištěn buď sjezdem z dálnice D1 přes exit 349 směr Klimkovice, nebo také přes exit 354 směr Ostrava-Rudná. Areál je kompletně oplocený s 24hodinovou ostrahou.

Rozloha:

Současná rozloha parku je 11 ha
Zastavěná plocha činí 70 000 m2

Technická infrastruktura:

Technická infrastruktura zajišťuje dostatečné kapacity vody, plynu, tepla a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti.


Společnosti v parku:AT Computers

jeden z největších distributorů IT

www.atcomputers.cz

B2B Partner
e – commerce
www.b2bpartner.cz

GEIS
logistics provider
www.geis-group.cz

Booklogistics s.r.o.                                                                                                           www.skladknih.cz

Pyro Moravia                                                                                                           

zábavní pyrotechnika                                                                                                          www.pyromoravia.eu 

 

Kontakt:

CBRE s.r.o.
Palladium
náměstí Republiky 1a/1079, 110 00 Praha 1
T: +420 224 814 060
F: +420 224 814 111
e-mail: pragueoffice@cbre.com

 

 

Tulipan Park

Logistické centrum Tulipan Park se nachází v Ostravě - Přívoze. Jedná se o projekt skladových prostor a lehké průmyslové výroby, který nabízí celkovou pronajímatelnou plochu 20 000 m2 skladů a výrobních hal včetně související infrastruktury na ploše 4 hektarů.

Umístění zóny:

TulipanTulipan Park má vynikající dopravní napojení. Nachází se nedaleko centra města a sjezdu z dálnice D1, která umožňuje rychlé spojení mezi Prahou, Brnem a Polskem. Do parku zajíždí také autobus.Rozloha:

Současná rozloha parku je 4 ha.

Technická infrastruktura:

Technická infrastruktura zajišťuje dostatečné kapacity vody, plynu, tepla a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti.

Společnosti v parku:

Erwin Quarder
www.quarder.de/cz/quarder-cz/

TEMPLIN
www.templin.cz/

ČERVA EXPORT IMPORT
www.cerva.com/

Adler Czech
www.adler.info/

KOELNER
www.koelner.cz/

Český Caparol
www.caparol.cz/

Wavin Ekoplastik
www.ekoplastik.cz/

T.A.T. Ostrava
www.tatshop.cz

 

Kontakt:

ZFP Investment

www.tfpinvest.com

 

 

Business Park Ostrava

Moderní business park nabízí prostory a zázemí především pro SME`s společnosti z oblasti výroby a vývoje, výzkumu, ale také pro společnosti, zabývající se skladováním a logistickými operacemi. Nabízí ideální podmínky z hlediska dostupnosti pracovních sil i z hlediska dosahu klíčových komunikací. Plánovaná výstavba sedmi hal nabídne klientům celkově cca 54 000 m2 zastřešených, izolovaných, temperovaných skladových ploch a cca 3 800 m2 kancelářských prostor.

Velkou výhodou areálu jsou sklady s širokými přístupovými cestami, které usnadňují logistiku v areálu a umožňují manipulaci s těžkými náklady. Areál je plně zabezpečen proti krádeži i požáru 24 hodin denně, včetně napojení na centralizovaný pult ochrany. Haly umožňují udržování celoročně stálé teploty, proto jsou vhodné pro skladování nepřeberného množství druhů zboží.

Umístění zóny:

BPOAreál Ostrava Business Park v Ostravě-Kunčičkách o rozloze 13,5 ha při ulici Lihovarská, je vzdálen od centra města 3 km. Nachází se téměř v těsné blízkosti jedné z hlavních ostravských komunikací, ulice Rudná, park je od dálnice D1 vzdálen 5 km.  Místo je výborně dostupné i městskou hromadnou dopravou. Cesta autem či MHD do centra města trvá cca 10 minut.

Kontakt:

CONTERA Management s.r.o.

Lucie Havlíčková
Mobil +420 777 482 071
lucie.havlickova@contera.cz
www.green-square.cz/projekty/business-park-ostrava

 

 

Multimodální Logistické Centrum Ostrava - Mošnov

Multimodální Logistické Centrum na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě, společný projekt Statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, je důležitou součástí plánovaného rozvoje ostravského letiště a přilehlé oblasti. Celá zóna nabídne více než 300 000 m2 průmyslových ploch, které jsou vhodné nejen pro logistiku a skladování, ale i lehkou výrobu a další služby s vyšší přidanou hodnotou. V rámci ČR park představuje unikátní kombinaci využití silniční, letecké a železniční dopravy, díky čemuž je projekt schopen vyhovět požadavkům i nejnáročnějších klientů. Lze využít synergie s blízkými výrobními linkami společností Hyundai, Kia či Opel nebo například celních služeb v rámci sousedícího letiště.

 

Umístění zóny:

Air_cargoPark se nachází mezi dálnicí D1 a rychlostní komunikací R48, takže nabízí výtečné dopravní napojení jak do zbytku ČR, tak i do Slovenska a Polska. Díky spojení s letištěm je pak možné letecké spojení do celého světa.

 

 

Rozloha:

55 ha Železniční cargo - projekt Statutární město Ostrava

32 ha Multimodální cargo - projekt MSK

5 ha Letecké cargo - projekt MSK

Technická infrastruktura:

Technická infrastruktura zajišťuje dostatečné kapacity vody, plynu a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti. Datové spojení lze realizovat přes optické sítě, které provozují dva nezávislé subjekty. Multimodální Logistické Centrum je navrženo tak, aby splňovalo požadavky klientů nejen z oblasti logistiky a dopravy, ale i lehké výroby. Air Cargo Terminál svým umístěním nabízí možnost přímého vstupu na runway ze skladové Haly A a tímto je ideálním řešením pro společnosti z oblasti air cargo logitistiky. Záměrem Rail Cargo terminálu je nabídnout logistické haly A-CLASS standardu doplněné o možnosti železničního napojení vybraných hal.

Kontakt:

 Železniční cargo:

CONCENS INVESTMENTS a.s. (drží 100% obchodní podíl spol. OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK s.r.o.) 

Burzovní palác

Rybná 682/14 

110 00  Praha 1

 +420 222 191 429

investments@concens.czwww.concens.cz

 

 

AWT - PKP Cargo 

AWTSkupina AWT v rámci 3. etapy modernizace, která proběhne v letech 2016 až 2018, plánuje rozšířit celkovou plochu terminálu Ostrava-Paskov o dalších 40 tisíc metrů čtverečních. Po dokončení této fáze modernizace bude mít překladiště celkovou rozlohu 71 tisíc metrů čtverečních.

Advanced World Transport dále plánuje v rámci stálého rozvoje poskytovaných služeb v oblasti kombinované dopravy napojit terminál na další evropské přístavy mimo jiné Gdańsk a Gdynia. Zároveň s podporou a využitím synergií s PKP CARGO, které v Polsku provozuje celkem 25 terminálů a logistických center, se Paskov stane součástí plánovaného logistického trojúhelníku Balt-Jadran-Severní moře, kde bude plnit roli hlavního logistického hubu v jeho jižní části.

Skupina AWT se kombinované dopravě věnuje již od roku 2006, kdy na území brownfieldu bývalého Dolu Paskov vzniklo v současnosti největší otevřené překladiště v České republice terminál Ostrava-Paskov. V současné době má terminál na ploše 31 tisíc metrů čtverečních napojení na největší evropské přístavy jako jsou Hamburg, Rotterdam, Bremerhaven, Koper nebo Trieste nebo české terminály v Praze, Mělníku a Lovosicích.

V květnu 2015 bylo řízení skupiny AWT převzato skupinou PKP Cargo, logistického operátora, který je druhým největším poskytovatelem nákladní železniční dopravy v Evropské unii. Skupina AWT plánuje v nejbližší době Paskov napojit s využitím synergií s PKP CARGO na další evropské přístavy jako jsou Gdańsk, Gdynia v Polsku nebo Antverpy v Belgii a terminál se tak stane součástí plánovaného logistického propojení tří evropských moří Balt-Jadran-Severní moře. V rámci tohoto trojúhelníku by měl být Paskov hlavním logistickým hubem na jižní straně. 

Kontakt:

Advanced World Transport a.s.
Hornopolní 3314/38,
Ostrava, Moravská Ostrava PSČ 702 62
Telefon: +420 596 166 111
E-mail: obchod@awt.eu  
Web: www.awt.eu/cs/

 

CONCENS INVESTMENTS a.s. (drží 100% obchodní podíl spol. OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK s.r.o.)

Burzovní palác

Rybná 682/14 

110 00  Praha 1

 

+420 222 191 429

investments@concens.cz

www.concens.cz