Aktuality
22 7 2024

V novém parkovacím domě byl instalován parkovací systém

Do nového parkovacího domu u ostravské městské nemocnice byl instalován parkovací systém, který funguje ve zkušebním provozu, aby mohly být řešeny případné nedostatky. Při vjezdu do objektu tak řidiče čeká absolvování průjezdu po otevření závory, parkování v místě zůstává však nadále zdarma s ohledem na pokračující rekonstrukci nedaleké ulice 28. října.

19 7 2024

Zásadní krok v cestě za koncertním sálem pro Ostravu

Výstavba nového koncertního sálu, jež snoubí rekonstrukci památkově chráněného Domu kultury města Ostravy s nadčasovou novostavbou koncertního sálu a využitím nejmodernější zelené technologie, dosáhla vskutku historického milníku. Za účasti prezidenta republiky Petra Pavla, primátora města Ostravy Jana Dohnala, hejtmana Josefa Bělici, významného světového architekta Stevena Holla a dalších představitelů města i státu se odehrálo 19. července 2024 symbolické poklepání na základní kámen této unikátní stavby.

19 7 2024

Rekonstrukce mrakodrapu na Ostrčilově může začít, smlouva o prodeji byla podepsána

Dalším významným milníkem architektury v Ostravě je záchrana ikonického „mrakodrapu“ na Ostrčilově ulici. Dům podstoupí komplexní rekonstrukci pod taktovkou světoznámé architektky Evy Jiřičné.

VÍCE AKTUALIT >>