Olympijský park Ostrava 2016

AKTUÁLNĚ:

 • Představitele organizačních výborů olympijských parků, které budou v srpnu otevřeny v České republice během konání letní olympiády v Riu de Janeiru, přijal v Nové radnici náměstek primátora pro oblast sportu Martin Štěpánek, informace zde.
 • Jako předkrm olympijského parku organizátoři připravili velkou jízdu po celém regionu, na které se budete moci setkat se slavnými sportovci regionu. Přijďte se podívat! Podrobnosti o ROADSHOW naleznete na tomto odkazu

Atmosféra Ria v Ostravělogo park

I když nemáte v kapse letenku do vzdáleného Ria de Janeira za oceánem, můžete si atmosféru olympiády vychutnat, a to nejen, že v domácí České republice, ale dokonce přímo v Ostravě! Ostrava, Pardubice a Plzeň si na dva týdny během olympiády chystají vlastní olympijské parky.

Olympijský park Ostrava 2016 vyroste ve třech lokalitách v centru Ostravy – na Masarykově náměstí, Černé louce a v Loděnici u Hradní lávky. Černá louka je jediný oplocený areál, kde se bude vybírat symbolické jednorázové vstupné, ostatní lokality budou přístupné volně. V rámci doprovodného programu se počítá i se zapojením dalších sportovišť, jako je například areál TJ Ostrava na Varenské, kde bude probíhat tábor stolního tenisu s mezinárodní účastí, nebo Komenského sady s programem orientačních běžců či tenisového turnaje. V Dolní oblasti Vítkovic, v budově Světa techniky podpoříme olympijský park výstavou Síň slávy významných olympioniků Moravskoslezského kraje.

Na jaké sporty se můžete těšit?

Návštěvníci se budou v Olympijském parku Ostrava 2016 moci aktivně zapojit do dění. Připravena pro ně budou sportoviště olympijských i neolympijských disciplín.

Na Masarykově náměstí budou k dispozici atletické disciplíny včetně běhu, skoků a hodů, dále sportovní gymnastika a pro nejmenší např. zábavná kola. Pro plážové alternativy různých míčových sportů budou moci návštěvníci využít beach volejbalové hřiště.

Masarykovo náměstí

Na Černé louce bude vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které se bude proměňovat v různá sportoviště – např. florbalové, házenkářské nebo volejbalové hřiště, jindy se stane bojovou plochou pro taekwon-do, karate, judo, řeckořímský zápas nebo šerm. V blízkosti hřiště bude možnost zahrát si odlehčenou formu basketballu, tzv. streetball. Návštěvníci se mohou těšit i na exhibiční zápasy v boxu. V rodinném koutku budou připravena sportoviště pro nejmenší – stávající dětské hřiště bude rozšířeno o trampolíny a nafukovací sportovní arénu pro děti, které se budou moci svézt nebo závodit na odrážedlech nebo házet olympijskými kruhy na cíl. Dále bude v areálu Černé louky zázemí pro stolní tenis a střelecké disciplíny, jako je lukostřelba, biatlonová laserová střelnice, šipky nebo odlehčená zábavná střelba laserovou zbraní na plechovky pro menší návštěvníky. Mimoto si zde zájemci budou moci vyzkoušet trenažery veslování, jízdu na kole či běh, případně se mohou roztančit na zábavných tanečních podložkách. Na zelené louce budou instruktoři připraveni seznámit veřejnost se stále populárnějším ragby, které je od letošního roku opět olympijskou disciplínou. Na trávě si návštěvníci budou moci zahrát i zábavnou alternativu fotbalu v zorbovacích koulích. Pro odvážné bude k dispozici i horolezecká stěna. Veřejnosti bude otevřena také stávající budova Golf arény na Černé louce, kde si pod vedením instruktorů budou moci vyzkoušet golfové odpaly.

Černá louka

V blízkosti Loděnice budou u břehů Ostravice připraveny vodní disciplíny – kanoistika a veslování – a zájemci se budou moci projet po in-line stezce podél řeky na in-line bruslích nebo koloběžkách.

Loděnice

Kultura

Olympijský park Ostrava 2016 bude slavnostně otevřen při zahajovacím ceremoniálu na Masarykově náměstí zapálením „Ostravského kahanu“, symbolu olympijského ohně. Návštěvníci se mohou těšit na nabitý nejen hudební program – vystoupí různé kapely, zazní rytmy samby a proběhnou sportovní exhibice apod. V těsné blízkosti a okolí vyroste pro všechny příznivce a milovníky sportu a sportovní zábavy velká fanouškovská zóna, kde bude možné na LED obrazovkách sledovat přímé přenosy z Ria de Janeira, občerstvit se u nepřeberného množství stánků s občerstvením či se zastavit na drink v Rio baru.

Příměstské tábory

Olympijský park Ostrava 2016 navštíví také mnoho dětí z příměstských táborů z Moravskoslezského kraje, a to v průběhu 5 dnů v rámci konání akce. Budou si moci vyzkoušet všechna sportovní stanoviště a bude pro ně připraveno zázemí a odměny za absolvování různých disciplín v olympijském parku.

Dopravní dostupnost

Ostrava patří k nejvýznamnějším železničním uzlům v České republice. Leží na hlavním železničním koridoru Praha–Ostrava. Přímá železniční spojení jsou samozřejmostí. Do Ostravy se lze jednoduše dostat i pomocí regionálních či nadregionálních autobusových linek, a to hned několika dopravců. V rámci Olympijského parku Ostrava 2016 bude ve městě zřízeno několik odstavných parkovišť pro ty, kteří se rozhodnou do města dopravit autem.

Oficiální webové stránky

banner

http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-ostrava-2016

GPS navigace

 • Černá louka, Ostrava – 49.8344811N, 18.2942781E
 • Masarykovo náměstí, Ostrava – 49.8356772N, 18.2926933E 
 • Loděnice u Hradní lávky, Ostrava – 49.8326122N, 18.2976222E 


Kontakty

Renáta Mecová

 • Organizační výbor Olympijský park Ostrava 2016 
 • Tel: 775 179 066 
 • E-mail: mecova@rioparkostrava2016.cz 
 • Mariánské náměstí 2116/10 709 00 Ostrava 9 


Petra Duchková

 • Organizační výbor Olympijský park Ostrava 2016 
 • Tel: +420 776 039 589 
 • E-mail: duchkova@rioparkostrava2016.cz 


„Olympijský park v Ostravě bude místem, kde vznikají nezapomenutelné zážitky a fanoušci mohou zažít atmosféru her na vlastní kůži. Hlavní myšlenkou olympijských parků je podpora sportovních aktivit mládeže a budování pozitivního vztahu ke sportu. Pro školy a místní sportovní kluby se park stane místem, kde si mohou na řadě sportovišť vyzkoušet olympijské disciplíny a skutečně prožít atmosféru tohoto sportovního svátku. Srdcem projektu je centrum Ostravy, které nabídne velký sportovní park, kulturní vystoupení a aktivní program pro návštěvníky.“ doplnil Martin Štěpánek, náměstek primátora statutárního města Ostravy.