Přijetí pořadatelů sportovních akcí

31/5 2016

Představitele organizačních výborů dvou významných sportovních akcí, fotbalového turnaje žáků základních škol McDonald's Cup a olympijských parků, které budou v srpnu otevřeny v České republice během konání letní olympiády v Riu de Janeiru, přijal v Nové radnici náměstek primátora pro oblast sportu Martin Štěpánek.

Přijetí pořadatelů sportovních akcí

Z přijetí organizačního výboru a sponzorů McDonald´s Cupu. Snímky Lukáš Kaboň a Petr Havránek

Nejprve se v pondělí 30. května setkal se členy organizačního výboru a zástupci sponzora finálového turnaje 19. ročníku McDonald's Cupu, který ve dnech 30. a 31. května hostila Ostrava, konkrétně Městský stadion ve Vítkovicích. Ve dvou věkových kategoriích nastoupilo do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. Zúčastnilo se téměř 4 tisíce základních škol České republiky.  

O den později, poslední květnové úterý, Martin Štěpánek přijal v radnici zástupce organizačních výborů Olympijských parků v Plzni, Pardubicích, na Lipně a představitele Českého olympijského výboru. Jak známo, také v Ostravě bude v době konání letní olympiády otevřen ve dnech 5.–21. srpna olympijský park. Na jeho provoz kromě ČOV a Moravskoslezského kraje přispěje také město Ostrava.