Noční život

Noční život a zábava nejen na Stodolní ulici

Ostrava stále více vstupuje do povědomí jako příjemné centrum bohatého kulturního dění a zábavy, která se soustřeďuje především kolem legendární Stodolní ulice, ulice „která nikdy nespí“.
K oživení ostravské kulturní scény po roce 1990 výrazně přispěl rozvoj ostravského, zejména humanitního vysokého školství. Potřeba vzájemných setkání, diskusí a prezentací prvních literárních, výtvarných i hudebních pokusů vedla ke vzniku dnes už kultovního klubu Černý pavouk, který se stal během krátké doby oblíbeným místem mladých ostravských umělců a intelektuálů. Zanedlouho přibyly v jeho blízkosti další „konkurenční“ kluby, z nichž každý má svou specifickou atmosféru.

STODpanor..jpg

Přes šedesát barů, restaurací a zábavních podniků návštěvníkům nabízí vše, na co si lze vzpomenout. Na Stodolní ulici najdete kluby s jazzovou nebo alternativní hudební produkcí, tančírny, karaoke, casina, bowling, billiard i klidné posezení. Podniky se odlišují interiérem, nabízenými specialitami a hlavně hudbou, která se line ulicí. Některé se specializují na hudbu šedesátých let, jiné pak na nejmodernější hudební žánry. Věhlas Stodolní ulice už přesáhl hranice České republiky. Za skvělou atmosférou se sem sjíždějí zájemci lační zábavy z celé země, ale i Slovenska, Polska, Německa či Velké Británie.

www.stodolni.cz

Dobré klubové adresy ale lze najít i mimo tuto atraktivní ostravskou trasu. Společným znakem všech ostravských klubů je totiž stylová volnost a programová různorodost.

www.ov-kluby.cz