Kulturní domy

Kulturní domy a zařízení

Bohatý program nabízí také kulturní domy, kam často zavítají divadelní a hudební tělesa z domova i ze zahraničí. Pořádají se zde výstavy, koncerty, plesy, módní přehlídky, divadelní představení, konference, semináře či prezentace firem. Zázemí pro svou činnost v nich nachází rovněž zájmové kluby a kroužky dětí i dospělých.

Centrum kultury a vzdělávání

CKVOstravské Centrum kultury a vzdělávání dnes zahrnuje několik samostatných středisek, jež se nacházejí v městském obvodu Moravské Ostravy a Přívozu. Každé z nich má jiné zaměření a nabízí zájemcům desítky různých kulturních a vzdělávacích programů a kurzů.
Součástí tohoto centra jsou mj. Kulturní dům Gama, Výstavní síň Sokolská 26, klub Parník a klub Atlantik se svými specifickými programy a Minikinokavárna, která představuje převážně divácky náročnější filmy, jež navštěvují většinou studenti ostravských středních a vysokých škol.

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, p.o.

Sokolská třída 26, Moravská Ostrava
tel.: +420 596 138 821
www.ckv-ostrava.cz

Dům kultury Akord Ostrava - Zábřeh

DK_AkordDům kultury Akord připravuje pestrou škálu kulturního a společenského vyžití pro všechny věkové kategorie. Nabízí divadla, koncerty, plesy, klubové pořady, pohádky a výstavy. Nedílnou součástí nabídky jsou pohybové aktivity a vzdělávací kurzy, především jazykové a hudební. Zajišťuje komplexní služby v podobě pronájmu zmodernizovaných sálů a salonků pro pořádání školení, kongresů, výběrových řízení, prezentací a také společenských a kulturních akcí na klíč. Disponuje prostory s kapacitou 10 - 500 osob. Vhodným propojením jednotlivých sálů lze kapacitu rozšířit až na 1000 osob.
Přímo v domě kultury se nachází Hotel Akord *** a Restaurace Akord. Nová odpočinková zóna v Letní zahradě Akord láká svými herními prvky pro děti, pétanquovým hřiště, ruskými kuželkami a letním kulturním festivalem. V bezprostřední blízkosti se nachází oddechová zóna Bělský les a Vodní areál Jih.

Dům kultury Akord Ostrava-Zábřeh

nám. SNP 1, 700 30 Ostrava-Jih
tel.: +420 596 762 511
www.dk-akord.cz

Dům kultury města Ostravy

DKMOASDům kultury města Ostravy patří k největším kulturním zařízením ve městě, v němž mimo jiné našla své stálé sídlo Janáčkova filharmonie Ostrava, sídlí zde kino Art, v divadelním sále pravidelně hostují přední divadelní soubory z celé České republiky. Nachází se zde i největší koncertní sál v Ostravě, proto se v Domě kultury města Ostravy již několik desítek let odehrává hlavní část programu Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj a Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů. Uvádějí se zde abonentní koncerty Janáčkovy filharmonie, ale i vystoupení četných hostujících hudebních interpretů, koncerty populárních skupin, pořady pro děti. Pořádají se zde společenské akce, plesy a zábavné akce, odborné vědecké konference a setkání, vzdělávací kurzy i výstavy.

Janáčkova filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava se ve velmi krátké době od svého vzniku v roce 1954 zařadila mezi přední česká symfonická tělesa. Od roku 1958, kdy uskutečnila své první zahraniční turné, navštívila opakovaně téměř celou Evropu, Spojené státy, Japonsko, Jihokorejskou republiku, Taiwan a Austrálii. www.jfo.cz

Dům kultury města Ostravy, a.s.

28. října 124/2556, 709 24 Ostrava-Moravská Ostrava
tel.: +420 597 489 111, + 420 597 489 259
www.dkmoas.cz

Dům kultury Poklad

DK_PokladTaké Dům kultury Poklad dnes zaměřuje své kulturní aktivity převážně na dovážená divadelní představení a koncerty populárních hudebních interpretů. Prostory divadelního sálu jsou však také využívány pro konání různých konferencí, seminářů, sympozií a dalších akcí podniků, firem a škol.

 

Dům kultury Poklad, s.r.o.

Kopeckého 675, 708 00 Ostrava-Poruba
tel.: +420 596 915 751
www.dkpoklad.cz

Kulturní dům Michálkovice

KD_MichalkoviceBudova dnešního Kulturního domu Michálkovice byla postavena v roce 1897 jako jeden z michálkovických hostinců poblíž jámy Michal. Později se stala společenským zařízením tohoto dolu. Kulturní dům Michálkovice je nejstarším a nejdéle sloužícím společenským a kulturním stánkem na území Ostravy.
Dnes patří mezi zařízení městského obvodu Ostrava-Michálkovice. K dispozici secesní sál, přísálí a dvě klubovny. Využívá se pro pořádání koncertů, divadelních představení, plesů, festivalů, výstav, tanečních, schůzí, občanských shromáždění, firemních prezentací i soukromých akcí lokálního významu.
Budovu Kulturního domu Michálkovice najdete vedle areálu Národní kulturní památky Důl Michal, jen zhruba stovku metrů od konečné trolejbusů č. 101 a 104 a autobusu. Součástí je i restaurace U Jana.

Kulturní dům Michálkovice

Čs.armády 101, Ostrava-Michálkovice
tel.: +420 596 231 565
www.kdmichalkovice.cz

Společenský dům ROTHSCHILD Palace

RothschildNově rekonstruovaný společenský dům v samotném centru Vítkovic nabízí koncerty známých hudebních interpretů a divadelní představení hostujících divadelních souborů. Prostory společenského sálu jsou také využívány pro konání různých konferencí, seminářů, sympozií, firemních akcí atd. Součástí budovy je stylová vinárna, bar a tělocvična. Parkoviště přímo v areálu komplexu.

ROTHSCHILD Palace

Mírové náměstí 160/2, 703 00 Ostrava-Vítkovice
tel.: +420 596 967 954, +420 724 125 451
www.rothschild-palace.cz

Kulturní dům K-TRIO

K_trionachází se v městské části Ostrava-Hrabůvka. Pořádají zde divadelní představení, koncerty, festivaly a jiné společenské akce. Disponuje rovněž kapacitami pro organizování konferencí a seminářů. Hlavní sál nabízí až 200 míst. Samozřejmostí je dostupnost městskou hromadnou dopravou a bezbariérový přístup. Součástí kulturního domu je také restaurace, výstavní galerie a baletní sál. Kulturní dům, Kino Luna, Restauraci K-TRIO a Komorní klub spravuje Kulturní zařízení Ostrava-Jih, příspěvková organizace.

Kulturní dům K-TRIO

Dr. Martínka 4,
700 30 Ostrava-Hrabůvka
www.kzoj.cz

Komorní klub

Komorni_klubKlub stojí v pomyslném centru architektonické chlouby obvodu Ostrava-Jih, Jubilejní kolonii. Hlavním programovým zaměřením klubu jsou jazzové koncerty,  besedy a semináře, koncerty vážné hudby. Komorní klub spadá po Kulturní zařízení Ostrava-Jih, příspěvkovou organizaci.

Komorní klub

Velflíkova 8
700 30 Ostrava-Hrabůvka
www.kzoj.cz